Polskie Radio
Section05
sankcje

USA: sankcje wobec Rosji uderzą w Nord Stream 2

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła ustawę, która wprowadza nowe sankcje wobec Rosji i utrudnia prezydentowi Donaldowi Trumpowi zniesienie już obowiązujących. Uchwalone przepisy umożliwiają także nałożenie sankcji na firmy biorące udział w budowie gazociągu Nord Stream 2. O decyzji mówił w PR24 korespondent Polskiego Radia z USA Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja sankcje sankcje USA Nord Stream 2 bezpieczeństwo energetyczne Donald Trump Niemcy gazociąg północny

Biały Dom: Trump poprze zaostrzenie sankcji wobec Rosji

Przywódcy Demokratów i Republikanów poinformowali w niedzielę, że osiągnęli porozumienie ws. zaostrzenia sankcji wobec Rosji. Zdaniem amerykańskich komentatorów, kongresmani znaleźli się w ten sposób na kursie kolizyjnym z Białym Domem. Mówił o tym w audycji Świat w Powiększeniu były korespondent Polskiej Agencji Prasowej w Waszyngtonie Tomasz Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Rosja Biały Dom Waszyngton Władimir Putin sankcje Donald Trump

Śledczy o schemacie reeksportu polskich jabłek do Rosji

W Brześciu ujawniono ponad 20 firm, które zajmowały się reeksportem polskich jabłek do Rosji. Białoruski Komitet Kontroli Państwowej twierdzi, że odkrył sposób legalizacji polskich owoców w Rosji. Z powodu, obowiązującego od 2013 roku, rosyjskiego embarga na produkty z Unii Europejskiej, nie można wwozić do tego kraju polskich jabłek. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś sankcje ŚWIAT GOSPODARKA Rosja owoce eksport