Polskie Radio
Section05
sondaż

"Podróż Emmanuela Macrona po Europie była hipokryzją"

Popularność prezydenta Francji spadła w sierpniu do rekordowo niskiego poziomu – wynika z sondażu Ifop przeprowadzonego dla czasopisma "Journal du Dimanche". Obecnie zadowolonych z niego jest zaledwie 40 proc. Francuzów a niezadowolonych 57 proc. O sytuacji we Francji w audycji Świat w Powiększeniu mówił publicysta Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Francja Emmanuel Macron Europa Unia Europejska Węgry transport sondaż Niemcy Jarosław Guzy

PiS umacnia się w sondażach. "Bardzo słaba jest opozycja"

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości oscyluje w graniach 40 procent, na Platformę Obywatelską swój głos oddałoby około 20 procent wyborców. Tak wynika z ostatniego sondażu CBOS, a także badania pracowni Estymator dla portalu „DoRzeczy.pl”. W Polskim Radiu 24 komentarz Karola Gaca z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  sondaż Rząd RP Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska sondaże Sejm wybory CBOS Kukiz'15 Nowoczesna PSL SLD

Rekonstrukcja rządu? "To jest dobry moment"

– Dwulecie rządów jest dobrym momentem do przeprowadzenia rekonstrukcji – powiedział Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl. Odniósł się w ten sposób do pojawiających się w ostatnim czasie spekulacji mówiących o ewentualnych roszadach na ministerialnych stanowiskach. W audycji "Wróżenie z Faktów" temat ten skomentował także Maciej Chudkiewicz z „Tygodnika Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło PiS sondaż sondaże Jarosław Kaczyński