X
Aby nas słuchać lub oglądać potrzebujesz najnowszego Adobe Flash Player | Pobierz Flash
Section02
Section01
Jedynka

Fakty i mity o pigułce "dzień po"

Pigułka "dzień po" będzie dostępna w Polsce bez recepty dla osób, które ukończyły 15. rok życia. Decyzja ta budzi wiele kontrowersji. Wyjaśnimy, czym jest taka pigułka.
Trójka

Clooney aresztowany. I o to chodziło

Znany amerykański aktor George Clooney w 2012 roku tak zawzięcie protestował przed ambasadą Sudanu w Waszyngtonie, że trafił za kratki. Wprawdzie tylko na kilka godzin, ale zdarzenie, także z dyplomatycznego punktu widzenia, odbiło się w świecie szerokim echem.
Dwójka

Dlaczego Churchill nie uratował Polski?

- On był premierem brytyjskim i myślał o interesie Wielkiej Brytanii. Poświęciłby wszystko dla ratowania imperium - mówił w Dwójce prof. Michał Leśniewski, uczestnik dyskusji o słynnym przywódcy.
Dwójka

Profetyzm w literaturze Janusza Zajdla

- Metody, którymi bohaterowie "Paradyzji" oszukiwali komputery, dziś są używane przez Chińczyków do omijania systemów cenzorskich w sieci - mówił w Dwójce Maciej Parowski.
Trójka

Seks "po bożemu", czyli jaki?

- W seksie "po bożemu" chodzi o to, że Bóg jest w samym sercu wydarzeń - mówi Ewa Kiedio, redaktorka pisma "Więź", autorka książki "Osobliwe skutki małżeństwa". - Doświadcza tego samego, czego w konkretnym momencie my doświadczamy - dodaje Marcin Kiedio, mąż Ewy.
Trójka

Bogactwo tylko dla nielicznych

Brytyjska organizacja charytatywna Oxfam twierdzi, że już wkrótce 1 proc. najbogatszych ludzi na świecie będzie posiadał więcej niż połowę światowego bogactwa.
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej