Section02
Section06
Section01
Komitet Obrony Robotników
Jedynka

Prof. Sankiewicz - radiowiec, inżynier, nauczyciel

- Na sali na której leżałam, wciąż ktoś umierał. Mnie też wyniesiono do kostnicy, uważając, że już nic nie da się zrobić. Nie do końca byłam tego wszystkiego świadoma, miałam bardzo wysoką gorączkę - wspomina prof. Marianna Sankiewicz. Znalazł ją jednak jeden z sanitariuszy i dzięki pomocy lekarzy udało się ją uratować.
Dwójka

Świat chińskiego uczonego w Muzeum Narodowym

- W czasie gdy europejska kultura opierała się na rycerstwie, w Chinach elitę stanowiła warstwa urzędników rozmiłowanych w pięknie - mówił w Dwójce dr Marcin Jacoby, który zapraszał na wystawę chińskiej sztuki.
Trójka

"Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty

- Zależało mi na tym, aby faktycznie stworzyć rodzinę, aby casting nie opierał się tylko na jednej z ról, tylko na całej trójce. I w pewnym momencie tak się stało, wszystko bardzo pięknie zaskoczyło - wspomina w Trójce Jan P. Matuszyński, reżyser "Ostatniej rodziny".
Czwórka

Pani furia. Kiedy kobiety ogarnia gniew

Mówi się, że kobiety są nerwowe i wybuchają bez powodu. - Złość sama w sobie jest naturalna i nie jest niczym negatywnym. Jeśli właściwie ją spożytkujemy może być źródłem siły i odwagi - mówiła w Czwórce psycholog Joana Gurtal.
Polskie Radio 24

„Debaty prezydenckie to po prostu show”

Za nami gorąca debata między kandydatami na prezydenta USA – Hillary Clinton i Donaldem Trumpem. Kto lepiej zaprezentował się w pierwszej debacie telewizyjnej i przybliżył do zwycięstwa w wyścigu o fotel prezydencki w Stanach Zjednoczonych? Oceniała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Jarczewska (Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawski).
1050. Rocznica Chrztu Polski
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
W Polskim Radiu
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej
Radio Poland