Section02
Section06
Section01
Dwójka

Konkurs Wieniawskiego. "Orkiestrą władają soliści"

- Nawet jeśli z jakąś ideą się nie zgadzamy, naszym obowiązkiem jest być jej akuszerem. Tak, by solista mógł ją przedstawić na swój sposób - opowiadał Łukasz Borowicz o roli dyrygenta i orkiestry w szczególnej, bo konkursowej, sytuacji. Za nami pierwszy dzień finałowych zmagań Konkursu Wieniawskiego.
Polskie Radio 24

Bukmacherzy będą blokowani w sieci

W Polsce działają legalnie cztery firmy oferujące zakłady bukmacherskie. Żeby zagrać, trzeba zgłosić się do licencjonowanej firmy, zarejestrować przy użyciu dowodu osobistego i zapłacić 12 proc. podatku od wniesionych zakładów. Efekt? Około 90 proc. rynku stanowią firmy zarejestrowane za granicą, głownie na Malcie i Cyprze – mają lepsze stawki i prosty system rejestracji gracza. Ministerstwo Finansów postanowiło zrobić z tym porządek. O noweli ustawy hazardowej mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Malik, ekspert ds. rynku hazardowego.
Jedynka

Ubiór na cebulkę zapobiega chorobom

- Rano i wieczorem, gdy jest chłodniej, należy zakładać czapkę i rękawiczki. Wychłodzenie organizmu skutkuje bowiem spadkiem odporności. Natomiast w środku dnia, gdy temperatura wzrasta, wierzchnie części garderoby należy zdjąć - mówi laryngolog Agnieszka Dmowska-Koroblewska.
1050. Rocznica Chrztu Polski
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
W Polskim Radiu
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej
Radio Poland