X
Aby nas słuchać lub oglądać potrzebujesz najnowszego Adobe Flash Player | Pobierz Flash
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT
Section02
Section01
Jedynka

Być inżynierem w XXI wieku

A nawet Złotym Inżynierem! Po raz 21. zostali wyłonieni laureaci plebiscytu "Przeglądu Technicznego". Jakie dokonania zasłużyły na laury?
Czwórka

Młodzi ludzie opanowują politykę

Młodzi ludzie są coraz bardziej aktywni na polskiej scenie politycznej - zapisują się do partii, startują w wyborach. Skąd w 20-, 30-latkach zainteresowanie polityką?
Jedynka

Sześciolatek w szkole. Obowiązek czy wybór?

- Rodzic powinien mieć wybór i jeśli zdecyduje, że chce wysłać swoje sześcioletnie dziecko do szkoły, to powinien mieć taką możliwość, ale tylko na podstawie oświadczenia woli, a nie obowiązkowo - mówi w radiowej Jedynce Karolina Elbanowska Prezes Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.
Jedynka

"Reżyser to nie jest zawód dla słabych ludzi"

- Istota sztuki filmowej jest taka, że niestety to nie jest jak książka czy wiersz, które można napisać w pojedynkę i jak się nie uda wyrzucić do kosza - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Dwójka

Orły 2015: Religa jak Kmicic

- Tomasz Raczek zauważył, że Religa w "Bogach" to pierwszy polski bohater po Kmicicu, który wygrywa - mówił reżyser Łukasz Palkowski. Jego obraz zdobył aż 7 "polskich Oscarów".
Trójka

Polak, który zmienił bieg historii RPA

Ta historia wydarzyła się w Republice Południowej Afryki, gdy upadał apartheid, a Nelson Mandela po latach wychodził na wolność. Jej bohaterem jest Polak, który omal nie doprowadził do wojny domowej w RPA.
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej