Section02
Section01
Jedynka

Ale Meksyk! Książka Sylwii Mróz

Mężczyzna w sombrero grający na gitarze i popijający tequilę - tak przeciętny Europejczyk wyobraża sobie Meksykanina. - Oblicza tego kraju są naprawdę różne. Rzeczywiście jest wielu ludzi, którzy grają na gitarach, śpiewają, tańczą - przyznaje mieszkająca w tym kraju Sylwia Mróz.
Dwójka

Koncert kobiet muzykantek. Zobacz wideo

Główną bohaterką "Muzycznej Sceny Tradycji" była skrzypaczka Katarzyna Zedel. Artystka jest uczennicą wiejskich muzykantów z regionu radomskiego: m.in. Jana Gacy, Jana Fokta i lubelskiego: Stanisława Głaza, Leona Krzosa, Zbigniewa.
Trójka

Jaka przyszłość rysuje się przed Włochami?

- Sytuacja we Włoszech jest w tym momencie bardzo ciekawa. Mamy pierwszego premiera, który ma mniej niż 40 lat, a dotąd Włochy były raczej krajem dla starych ludzi - powiedział w Trójce Alfio Mancani, włoski prawnik mieszkający w Polsce.
Czwórka

Dobrzy ludzie opiekują się psami ze schroniska

- Świadoma adopcja psa to decyzja całej rodziny podjęta na postawie tego, w jaki sposób spędzamy czas, jaki mamy temperament i co lubimy. W ten sposób zapewnimy, że zwierzak będzie do nas pasował i spełniał nasze oczekiwania - tłumaczyła Aleksandra Grynczewska z fundacji "Zwierzęca Polana".
Trójka

Czego GUS nie policzy u Polaków?

Główny Urząd Statystyczny bada codziennie życie obywateli. Policzalne są ich zarobki, liczba komputerów w gospodarstwie domowym, to ile samochodów jeździ po naszych drogach.
1050. Rocznica Chrztu Polski
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
W Polskim Radiu
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej
Radio Poland