Section02
Section06
Section01
Jedynka

Liryczny musical na kameralnej scenie Romy

- Dla nas obojga było to wyzwanie wokalne i aktorskie. Przez cały spektakl jesteśmy na scenie tylko we dwoje plus dwie tancerki i musimy skupić na sobie całą uwagę publiczności - tłumaczyła Natalia Krakowiak, która wraz z Łukaszem Zagrobelnym występuje w musicalu "5 ostatnich lat".
Dwójka

Konkurs Wieniawskiego. "Orkiestrą władają soliści"

- Nawet jeśli z jakąś ideą się nie zgadzamy, naszym obowiązkiem jest być jej akuszerem. Tak, by solista mógł ją przedstawić na swój sposób - opowiadał Łukasz Borowicz o roli dyrygenta i orkiestry w szczególnej, bo konkursowej, sytuacji. Za nami pierwszy dzień finałowych zmagań Konkursu Wieniawskiego.
Trójka

Oto jest świat osób z autyzmem

Tym razem zabraliśmy Państwa w podróż do świata osób z autyzmem. Opowiedzieliśmy o projektach Stowarzyszenia "Nie z tej Bajki”, czyli przyjaciół właśnie takich ludzi.
Czwórka

Każdy piesek kiedyś był kundelkiem

Duże, małe, kudłate, na długich albo krótkich nogach - taka różnorodność jak u psów, nie występuje u żadnych innych udomowionych przez człowieka zwierzaków. Dlaczego? W "Stacji Nauka" zajrzeliśmy do rodowodu naszych czworonogów.
Polskie Radio 24

Bukmacherzy będą blokowani w sieci

W Polsce działają legalnie cztery firmy oferujące zakłady bukmacherskie. Żeby zagrać, trzeba zgłosić się do licencjonowanej firmy, zarejestrować przy użyciu dowodu osobistego i zapłacić 12 proc. podatku od wniesionych zakładów. Efekt? Około 90 proc. rynku stanowią firmy zarejestrowane za granicą, głownie na Malcie i Cyprze – mają lepsze stawki i prosty system rejestracji gracza. Ministerstwo Finansów postanowiło zrobić z tym porządek. O noweli ustawy hazardowej mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Malik, ekspert ds. rynku hazardowego.
1050. Rocznica Chrztu Polski
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
W Polskim Radiu
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej
Radio Poland