Section02
Section06
Section01
Komitet Obrony Robotników
Jedynka

Prof. Sankiewicz - radiowiec, inżynier, nauczyciel

- Na sali na której leżałam, wciąż ktoś umierał. Mnie też wyniesiono do kostnicy, uważając, że już nic nie da się zrobić. Nie do końca byłam tego wszystkiego świadoma, miałam bardzo wysoką gorączkę - wspomina prof. Marianna Sankiewicz. Znalazł ją jednak jeden z sanitariuszy i dzięki pomocy lekarzy udało się ją uratować.
Dwójka

Świat chińskiego uczonego w Muzeum Narodowym

- W czasie gdy europejska kultura opierała się na rycerstwie, w Chinach elitę stanowiła warstwa urzędników rozmiłowanych w pięknie - mówił w Dwójce dr Marcin Jacoby, który zapraszał na wystawę chińskiej sztuki.
Trójka

"Ostatnia rodzina", czyli cementowanie wspólnoty

- Zależało mi na tym, aby faktycznie stworzyć rodzinę, aby casting nie opierał się tylko na jednej z ról, tylko na całej trójce. I w pewnym momencie tak się stało, wszystko bardzo pięknie zaskoczyło - wspomina w Trójce Jan P. Matuszyński, reżyser "Ostatniej rodziny".
Czwórka

Pani furia. Kiedy kobiety ogarnia gniew

Mówi się, że kobiety są nerwowe i wybuchają bez powodu. - Złość sama w sobie jest naturalna i nie jest niczym negatywnym. Jeśli właściwie ją spożytkujemy może być źródłem siły i odwagi - mówiła w Czwórce psycholog Joana Gurtal.
Polskie Radio 24

Pierwszy przypadek eutanazji nieletniego na świecie

Lekarz zgodnie z prawem pomógł w Belgii umrzeć nieuleczalnie choremu 17-latkowi. W ten sposób po raz pierwszy skorzystano z przyjętych w 2014 przepisów umożliwiających eutanazję bez ograniczeń wiekowych - poinformował krajowy komitet ds. kontroli eutanazji. Gościem Polskiego Radia 24 była Emilia Kaczmarek (bioetyk, Uniwersytet Warszawski).
1050. Rocznica Chrztu Polski
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
W Polskim Radiu
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej
Radio Poland