Polskie Radio
Section05
transport

Linie lotnicze Air China uruchamiają nową trasę do Europy

Linie lotnicze Air China ogłosiły rozpoczęcie lotów na nowej trasie Air China Easy Way Pekin-Frankfurt od 22 maja przy współpracy z portami lotniczymi w Pekinie i Frankfurcie. Pierwsza ekspresowa międzynarodowa trasa linii Air China łącząca Chiny z Europą ma na celu wsparcie przemiany Pekinu i Frankfurtu w duże, międzynarodowe węzły lotnicze oraz promocję rozwoju region Pekin-Tianjin-Hebei. Pasażerowie na nowej trasie mogą oczekiwać wygody i bezproblemowej podróży.
Zobacz więcej na temat:  Chiny lotnictwo Frankfurt transport

Nowe technologie usprawniają ruch na drogach

Z inteligentnych systemów transportowych, które pozwalają usprawnić komunikację i zarządzać nią, korzysta już większość zachodnioeuropejskich metropolii. Takie projekty coraz częściej wdrażają również duże polskie miasta jak Warszawa czy Poznań. Korzyścią jest nie tylko ekologia, lecz także poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Wyzwaniem pozostaje integracja różnych inteligentnych systemów w skali całego miasta, tak aby usprawnić zarządzanie nim i zapewnić mieszkańcom dostęp do przydatnych informacji.
Zobacz więcej na temat:  transport technologie miasto

Polacy zbudują kapsułę przewożącą ludzi nawet 1000 km/h

Polski zespół Hyper Poland University Team jako jeden z 24 ekip z całego świata zakwalifikował się do finału drugiej edycji konkursu SpaceX, polegającego na stworzeniu projektu kapsuły Hyperloop. Finał odbędzie się latem, natomiast już wcześniej pojawił się inny sukces – dzięki zakończonej w piątek zbiórce udało się zebrać odpowiednią ilość funduszy do budowy pełnowymiarowego prototypu. 
Zobacz więcej na temat:  transport innowacje technologie

Transport: Brakuje 100 tysięcy kierowców zawodowych

Według danych pochodzących z branży, w tej chwili na rynku brakuje nawet 100 tysięcy kierowców zawodowych. Tymczasem generuje ona 6 proc. PKB i obsługuje jedną czwartą europejskiego rynku. Zadaniem Programu jest między innymi wsparcie finansowe dla kandydatów na kierowców. O szczegółach mówili w Polskim Radiu 24 Joanna Rutkowska (Transport i Logistyka Polska) i Marcin Wolak (Transjobs.eu).
Zobacz więcej na temat:  transport logistyka

PE przyjął rezolucję ws. transportu drogowego

Swoboda świadczenia usług transportowych w UE nie usprawiedliwia naruszania praw pracowników - wynika z przyjętej w czwartek rezolucji Parlamentu Europejskiego. Zdaniem polskich eurodeputowanych, nowe przepisy uderzą w firmy z Europy Środkowej i Wschodniej. O sprawie rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza Marcin Roszkowski (Klub Jagielloński), Michał Kobosko (Atlantic Council) i Jarosław Nowrotek (Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej).
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska transport Parlament Europejski Unia Europejska Brexit USA wiek emerytalny w Polsce emerytura