Section02
Section06
Section01
Jedynka

Ale Meksyk! Książka Sylwii Mróz

Mężczyzna w sombrero grający na gitarze i popijający tequilę - tak przeciętny Europejczyk wyobraża sobie Meksykanina. - Oblicza tego kraju są naprawdę różne. Rzeczywiście jest wielu ludzi, którzy grają na gitarach, śpiewają, tańczą - przyznaje mieszkająca w tym kraju Sylwia Mróz.
Dwójka

Koncert kobiet muzykantek. Zobacz wideo

Główną bohaterką "Muzycznej Sceny Tradycji" była skrzypaczka Katarzyna Zedel. Artystka jest uczennicą wiejskich muzykantów z regionu radomskiego: m.in. Jana Gacy, Jana Fokta i lubelskiego: Stanisława Głaza, Leona Krzosa, Zbigniewa.
Trójka

Jaka przyszłość rysuje się przed Włochami?

- Sytuacja we Włoszech jest w tym momencie bardzo ciekawa. Mamy pierwszego premiera, który ma mniej niż 40 lat, a dotąd Włochy były raczej krajem dla starych ludzi - powiedział w Trójce Alfio Mancani, włoski prawnik mieszkający w Polsce.
Polskie Radio 24

Bukmacherzy będą blokowani w sieci

W Polsce działają legalnie cztery firmy oferujące zakłady bukmacherskie. Żeby zagrać, trzeba zgłosić się do licencjonowanej firmy, zarejestrować przy użyciu dowodu osobistego i zapłacić 12 proc. podatku od wniesionych zakładów. Efekt? Około 90 proc. rynku stanowią firmy zarejestrowane za granicą, głownie na Malcie i Cyprze – mają lepsze stawki i prosty system rejestracji gracza. Ministerstwo Finansów postanowiło zrobić z tym porządek. O noweli ustawy hazardowej mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Malik, ekspert ds. rynku hazardowego.
Trójka

Czego GUS nie policzy u Polaków?

Główny Urząd Statystyczny bada codziennie życie obywateli. Policzalne są ich zarobki, liczba komputerów w gospodarstwie domowym, to ile samochodów jeździ po naszych drogach.
1050. Rocznica Chrztu Polski
Section11
Section12
Reportaż
Reportaż
Dzieci
Dzieci
W Polskim Radiu
Section07
Section13
Informacje z Unii Europejskiej
Radio Poland