Polskie Radio
Section05
uchodźcy

NASZ WYWIAD "Ważna wizyta w kontekście relacji turecko-europejskich"

- Takim wspólnym mianownikiem jest m.in. kryzys migracyjny. Polska należy do grona państw, które popierają jego rozwiązanie przy współpracy z Turcją i to również wybrzmiewa w oświadczeniach - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Karol Wasilewski, ekspert ds. Turcji (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Turcja Recep Tayyip Erdogan Andrzej Duda Unia Europejska imigranci w Europie uchodźcy Ukraina Krym Kurdowie

Relokacja uchodźców: decyzja wygasa, zasady obowiązują dalej

We wtorek wygasła decyzja o relokacji przez państwa UE uchodźców z Grecji i Włoch. Od początku budziła ona ogromne kontrowersje. Ostatecznie udało się przenieść znacznie mniej osób niż zakładano. Nowego obowiązkowego rozdzielnika nie będzie. Komisja Europejska zaproponowała przyjęcie kolejnych 50 tysięcy uchodźców przez unijne kraje, ale na zasadzie dobrowolności, a nie zobowiązania. O relokacji w Polskim Radiu 24 mówiła dr Marta Pachocka ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 imigranci w Europie Komisja Europejska Unia Europejska emigracja uchodźcy

KE: dobrowolne przyjmowanie uchodźców

Komisja Europejska zaproponowała przyjęcie kolejnych 50 tysięcy uchodźców przez unijne kraje, ale na zasadzie dobrowolności, a nie zobowiązania. W Brukseli opublikowano nowe propozycje  dotyczące problemu migracji. O relokacji w audycji Świat w Powiększeniu mówili Piotr Kowalczuk (korespondent Polskiego Radia w Rzymie) i dr Bartłomiej Nowak (szef Katedry Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula).
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Unia Europejska Komisja Europejska imigranci w Europie