Czytaj także:

PiS chce otworzyć koła partii w Chicago i Nowym Jorku

Wtorek, 13 maja 2008

PiS przygotowuje się do partyjnej ekspansji w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze koła partii poza granicami kraju mają powstać w Chicago i Nowym Jorku.

Rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Kamiński wrócił właśnie zza Oceanu i zapewnia, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się ogromnym poparciem wśród tamtejszych Polaków. Dlatego jego partia chce otworzyć lokal, powołać koło, werbować członków i zachęcać ich do aktywności w strukturach PiS-u.

Oficjalnie PiS zacznie działać w Stanach dopiero po jesiennym kongresie, na którym ma zostać zmieniony statut partii. Jest to niezbędne, by koła partyjne PiS mogły powstać poza krajem. Na razie struktury tej partii mogą działać tylko w Polsce.

Mariusz Kamiński zapowiedział, że jeśli eksperyment się powiedzie, to PiS założy swoje koła także w Londynie i Dublinie.

W ostatnich wyborach do Sejmu PiS uzyskał 67 procent głosów Polaków w USA.

Tagi:
Komentarze do artykułu: 0 Dodaj nowy komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Polskie Radio S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze zawierające wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone