Polskie Radio
Section05
związki zawodowe

Więcej osób będzie mogło zrzeszać się w związkach zawodowych

Zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnieni będą mogli się zrzeszać i tworzyć związki zawodowe. Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych był jednym z tematów magazynu Północ-Południe na antenie Polskiego Radia 24. W programie rozmowa z Markiem Lewandowskim z NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 związki zawodowe rząd Beaty Szydło Solidarność umowa zlecenie

"Uważamy, że ten budżet jest ostrożny w szacunkach"

Wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, że nadwyżka w budżecie po sierpniu wyniosła 4 miliardy 900 milionów złotych. Natomiast przyszłoroczny budżet ma być tematem piątkowego spotkania Rady Dialogu Społecznego. O sprawie mówili w audycji Kapitał i Praca Katarzyna Zimmer-Drabczyk (NSZZ "Solidarność"), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki budżet Polski związki zawodowe Rada Dialogu Społecznego Solidarność

Jakie kierunki polityki prorodzinnej?

W zespole ds. budżetu Rady Dialogu Społecznego dyskutowano nad raportem podsumowującym politykę prorodzinną za ostatni rok i wskazującym dalszy jej kierunek. Podczas dyskusji pojawiło się sporo zastrzeżeń do ministerstwa rodziny. W przeważającej mierze padły one ze strony związków zawodowych. O planach rządu dotyczących polityki prorodzinnej rozmawiali w audycji Kapitał i Praca Agata Bartosik (NSZZ Solidarność), Renata Górna (OPZZ) i Paweł Lisicki (Konfederacja Lewiatan).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 program 500+ alimenty społeczeństwo rodzina dzieci związki zawodowe