Polskie Radio
Section05
zwierzęta

Co właściwie wiemy o ptakach?

W Polsce ukazała się właśnie książka Noah Stryckera – amerykańskiego przyrodnika, podróżnika „Rzecz o ptakach”. Strycker udowadnia w swojej książce, że nie tylko orły czy sowy są fascynujące, ale nawet tak pospolite z nich jak gołębie, sroki, kury domowe mają umiejętności, które są w stanie zadziwić człowieka. – Ta książka, to kapitalny dowód na to, że świat ptaków jest niesamowicie bogaty jeśli chodzi o emocje, uczucia, relacje społeczne – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sidło, ornitolog.  
Zobacz więcej na temat:  ptaki zwierzęta ornitologia

Wolontariusze niosą pomoc zwierzętom

W pierwszy dzień wiosny zainaugurowano ogólnopolską akcję Frontmani dla Schronisk. Akcja ma zwrócić uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt oraz rolę mądrego wolontariatu na rzecz schronisk. Do akcji dołączyli się już m.in Marcin Dorociński. O programie mówili w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński (Fundacja VIVA!) i wolontariusze akcji Joanna Radomska oraz Witold Żyła.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta pomoc koty schronisko dla zwierząt

Królik - dobry prezent dla dzieci?

– Dla małych dzieci polecałabym królika pluszowego, a nie żywego. Królik to zwierzę, które czuje i wymaga opieki, czyli musi jeść, pić i załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Osoba, która się nim opiekuje musi sobie z tego zdawać sprawę, w mojej opinii to będzie osoba, która ma kilkanaście lat – tak o kupowaniu królików w prezencie dla najmłodszych mówiła w audycji Między Nami Zwierzętami lekarz weterynarii Katarzyna Kacprzak-Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta króliki

"Coraz więcej ludzi nie jest obojętnych na los zwierząt"

Coraz więcej ludzi reaguje na przypadki znęcania się nad zwierzętami, nawet interweniuje - mówiła w Jedynce Paulina Król, redaktor naczelna portalu internetowego psy.pl, autorka akcji "Zerwijmy łańcuchy". Takich przykrych, często szokujących zdarzeń zgłaszanych jest coraz więcej, organizacje opiekujące się zwierzętami mają bardzo wiele pracy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zwierzęta przestępczość PSY pies Antoni Trzmiel