Reżyser filmu o Paktofonice: nigdy wcześniej nie słuchałem hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2012 15:03
Leszek Dawid, twórca wyczekiwanego w całej Polsce obrazu "Jesteś Bogiem", opowiedział w Czwórce o pracy na planie filmowej historii o legendarnym raperze, Magiku.
Audio

Atmosferę oczekiwania na film, którego premiera zaplanowana jest na październik, podkręciły entuzjastyczne głosy krytyków. Został on nagrodzony przez dziennikarzy na festiwalu w Gdyni, zebrał też pozytywne opinie wśród członków zespołu Paktofonika, dawnych przyjaciół i współpracowników Magika. Dla reżysera obrazu, Leszka Dawida znaczenie miały zwłaszcza te ostatnie pochwały.

- Przy pracy nad tym filmem najtrudniejszy był dla mnie właśnie ciężar oczekiwań. Poczucie, że mierzę się z wyobrażeniami i pamięcią wielu ludzi, dla których czasy Kalibra i Paktofoniki były jednym z najważniejszych momentów w życiu - opowiadał w audycji "Ex Magazine".

Przygotowania do filmu według scenariusza Macieja Pisuka zajęły reżyserowi blisko dwa lata. Polegały one między innymi na zgłębianiu tajników hip hopu, którym wcześniej Leszek Dawid niespecjalnie się interesował. - Okazało się, że coś przegapiłem w mojej muzycznej podróży. Poszedłem do sklepów, obkupiłem się hiphopowymi produkcjami i stopniowo zaczęło mnie to zachwycać. W samochodzie woziłem wyłącznie dwie płyty Paktofoniki, żeby obracać się tylko w tym kręgu - opowiadał gość Uli Kaczyńskiej.

Przełomowym momentem w hiphopowej edukacji reżysera okazało się dotarcie do rękopisów tekstów Magika. Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

"Jesteś Bogiem" przemawia do wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 11:40
- Chciałem, żeby to był film uniwersalny, żeby zadowolił fanów Paktofoniki i tych, którzy z rapem oraz hip hopem nie mają nic wspólnego - mówił Leszek Dawid o swoim filmie, który w poniedziałek otworzył 37. Gdynia Film Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fokus chwali film o Paktofonice. "Chwyta za serce"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 17:34
- Bardzo nam się podoba. Opowiada o naszym życiu, chwyta za serce - powiedział po pokazie filmu "Jesteś Bogiem" o zespole hip-hopowym Paktofonika, jeden z jego założycieli, Wojciech "Fokus" Alszer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Lwy dla debiutanta i reżyserki wielkiej produkcji

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 19:50
Najważniejsze nagrody festiwalu w Gdyni powędrowały w ręce twórców jednego z głośniejszych filmów ostatniego roku. Jury potrafiło również zaskoczyć, wysokie wyróżnienie przyznało aktorowi-debiutantowi.
rozwiń zwiń