Mika Urbaniak - artystka o głosie obezwładniającym ból

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 10:30
Tak mówi o piosenkarce Manuela Gretkowska. - Wszystko, co artysta robi na co dzień inspiruje jego muzykę. Im bardziej poznaje świat tym bardziej poznaje siebie - przyznaje Mika w rozmowie z Czwórką.
Audio


- Poczułam Polskę w sercu - jest częścią mnie - mówi w Czwórce. Artystka pierwszy raz przyjechała do Polski jako czternastolatka. Dziś tu mieszka i tworzy. O sobie mówi, że nie jest ani w pełni amerykańska, ani w pełni polska.

Mika Urbaniak urodziła się w Nowym Jorku w bardzo muzycznej rodzinie. Nic więc dziwnego, że poszła w ślady swojej mamy i w pewnym sensie także taty. W tym roku ukazał się jej drugi autorski album "Follow You”. Manuela Gretkowska powiedziała o niej "artystka o głosie obezwładniającym ból".

Mika Urbaniak w rozmowie z Ulą Kaczyńską przyznaje, że nie czyta wywiadów ze sobą, ale cieszą ją recenzje jej płyt. Jest artystką, która uwielbia podróżować, odkrywać nowe miejsca. W jej życiu jest kilka rzeczy "na stałe", ale nie przywiązuje się do tego pojęcia. Kocha Martynikę, a ostatnio odkrywa Maroko.

- Martynika - dużo o niej opowiadam i dużo mam dobrych wspomnień z nią związanych. Moja przygoda tam bardzo mnie inspiruje, żeby podróżować poznawać języki. Kocham to miejsce, chciałabym kiedyś tam wrócić, może koncert zagrać - mówi Mika Urbaniak. - Ostatnio odkryłam Maroko. Nie lubię wycieczek, gdzie jest pełno turystów. Im mniej ludzi tym jest bardziej prawdziwie.

Teraz mieszka w Polsce, do której po raz pierwszy przyjechała jak miała 14 lat. Pokochała Trójmiasto, Sopot, lubi Warszawę. - Jednak wolę wieś i naturę, od wielkich brudnych miast - wyznaje  w "EX magazine".

- Wszystko, co artysta robi na co dzień inspiruje jego muzykę. Im bardziej poznaje świat tym bardziej poznaje siebie - przyznaje w rozmowie z Ulą Kaczyńską.

 

O swojej najnowszej płycie, współpracy z polskimi muzykami, miłości do lat 50. XX wieku, współpracy z ludźmi Mika Urbańska opowiadał w "EX Magazinie" - posłuchaj całej audycji lub zobacz wideo.

W drugiej godzinie "Ex Magazine" gościem Uli Kaczyńskiej była Marcelina. Bezpretensjonalna wokalistka wydała w ubiegłym roku debiutancką płytę "Szukam cię” - posłuchaj.

(pj)

Marcelina
Marcelina / fot. Bart Bajerski

Czytaj także

Łukasz Simlat: współczuję młodym aktorom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 13:50
- Szkoła aktorska zupełnie nie przygotowuje do spotkania z rzeczywistością, z którą trzeba się zmierzyć po zakończeniu studiów – mówił w Czwórce aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie "Wymyk".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Lubrano i jej długa droga do soulu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 13:50
W Miloopie udzielała się wokalnie przez ponad 11 lat. To szmat czasu, dlatego ostatnio wydała płytę solową: bardzo subtelny i neosoulowy krążek pt. „Respect”. W Czwórce Natalia opowiedziała o tym wydarzeniu, ale... nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sona Hay - malarka, która niesie nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 07:00
Dla Niej to kolor buduje formę, przestrzeń i linię. Tematem jej obrazów są uczucia, emocje, opowieść wyrażona statycznym gestem… O malarstwie, pasji, kulturze ormiańskiej i życiu w Polsce artystka opowiadała w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Heniek może być Twoim sąsiadem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 13:00
Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej, młodzi reżyserzy bez pieniędzy, zwrócili się do swych przyjaciół o pomoc w nakręceniu filmu "Heniek" i udało się, film już ma na swoim koncie wiele nagród.
rozwiń zwiń