X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jezus Maria Peszek" to cudowny wypadek przy pracy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2012 12:30
- Robiąc tę płytę, nie zakładałam, jakie ona wywoła wrażenia, bo ta płyta jest bezkompromisowa i chciałam ją zrobić dla siebie. Miała być szczera i bezpośrednia - mówi w Czwórce Maria Peszek.
Audio

"Jezus Maria Peszek" to płyta, która wywołała sporo szumu. Zdaniem Uli Kaczyńskiej to najlepszy album wydany w tym roku. O tym jak powstawał i jakie emocje wyzwala autorka audycji "Ex Magazine" rozmawiała z Marią Peszek, która przed nagraniem albumu odbyła długą, daleką podróż.

- Wiedziałam, że to jest bardzo ważna podróż, że wszystko się zmieni i nic nie bedzie już takie samo jak przed nią. To była podróż, w której wszystko postawiliśmy na jedną kartę, razem z  moim ukochanym. Wyjeżdżając nie wiedzieliśmy w ogóle czy wrócimy, jak to będzie - przyznaje Maria Peszek. - Podróż okazała się doświadczeniem życia. Była czymś pięknym, niezwykłym, czymś do czego tęsknimy. Pozwoliłam nam się oderwać od ojczyzny i od kłopotów. Wróciłam silna i szczęśliwa - dodaje.

Z oczyszczoną głową, po powrocie do Polski artystka zabrała się za pracę nad płytą. Jak przyznaje wiele inspiracji czerpie przede wszystkim z własnych emocji. - Najpierw wymyślam, co chcę powiedzieć, a dopiero potem piszę. Nie tworzę poszczególnych utworów, tylko większą całość. Lubię wiedzieć, że ta płyta ma być na jakiś temat - wyznaje artystka.

Najnowsza płyta Marii Peszek z założenia miała być szczera i bezpośrednia. Gdy dziś artystka patrzy na swoje dokonania, uważa, że każdą z jej płyt można inaczej określić, inna osobą stoi za każdą z nich.

- "Miastomania" to ktoś niewinny, naiwny, prawdziwy, samotny, wrażliwy, miękki i bezkonfliktowy. "Maria  Awaria" to osoba atrakcyjna, prowokacyjna, świadoma swojej atrakcyjności, sporo pewniejsza siebie, ale wciąż niepogodzona ze sobą i nie do końca wiedząca czego właściwie chce - podsumowuje Maria Peszek. - Natomiast  płyta "Jezus Maria Peszek" to ktoś wolny, szczęśliwy, bezkompromisowy i odważny.

Dla kogo Maria Peszek napisała swoje ostatnie utwory, jak to się stało, że krążek "Jezus Maria Peszek" staje się manifestem pewnego pokolenia, co artystce dała podróż do Azji i jak układa jej się współpraca z Foxem dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Uli Kaczyńskiej z Marią Peszek.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Peszek: pokonałam demony

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 22:31
- Nagrywanie takiej płyty jest bardzo trudne i wyczerpujące, ale także wyzwala i daje dużo szczęścia - tak mówiła artystka w Trójce o swoim najnowszym albumie "Jezus Maria Peszek" oraz o przeżyciach, które doprowadziły do jej nagrania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek po zmroku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 10:00
Męczy ją Polska, wisi jej krzyż... Gościem wieczornego pasma Dwójki będzie piosenkarka, której nowy album "Jezus Maria Peszek" stanowi zaskakująco odważną i osobistą, jak na rodzimą muzykę pop, wypowiedź w sprawach fundamentalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek w wędrownym cyrku

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 12:29
"Cyrk nocy" to powieściowy debiut Amerykanki Eriny Morgenstern. Książka ukazała się pod patronatem radiowej Jedynki. Wybrane fragmenty czytała na naszej antenie Maria Peszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek - Ludzie psy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 08:11
Utwór numer jeden z najnowszego albumu artystki "Jezus Maria Peszek".
rozwiń zwiń