Dawid Podsiadło: czuję się nagi śpiewając po polsku

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 09:40
Widzowie zapamiętali go z bardzo osobistych wykonań utworów Stinga czy Coldplay. Dawid Podsiadło, który postanowił nagrać płytę ze swoimi aranżacjami, przyjął zaproszenie do Czwórki.
Audio
  • Dawid Podsiadło opowiada o swojej debiutanckiej płycie (Ex Magazine/Czwórka)
Dawid Podsiadło w Czwórce
Dawid Podsiadło w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Już 28 maja swoją premierę miała debiutancka płyta Dawida Podsiadło "Comfort and Happines". To album, na który czekało wielu. Artysta zapowiadał wiele niespodzianek.
- Moje życie po udziale w talentshow zmieniło się drastycznie - przyznaje artysta. - Dziś udzielam wielu wywiadów - dodaje. 23 maja Dawid obchodził 20 urodziny, w tym czasie jego płyta była już w tłoczni.
Podsiadło przyznaje, że nie spodziewał się tak dużych rzeczy na swojej drodze. - Nie wiedziałem, że to tak intensywnie angażuje. To są całe dnie ciężkiej pracy, ale takiej zwiastującej dobre rzeczy. Wszystko, co się dzieje jest tak duże, że wydaje mi się, że nie mam prawa myśleć o tym, co jeszcze chciałbym robić - dodaje.
Teledysk do singla promujacego album jest już gotowy. Został nagrany w ciagu jednego dnia, w wielu miejscach Warszawy. Krytycy muzyczni debiut Dawida Podsiadło oceniają jako melancholijny. Artysta zapowiada jednak, że na koncert ma przygotowane też mocniejsze utwory. - Mam utwory, których nie ma na płycie i one mocno wzmacniają i ożywią koncerty. Kiedy na próbach gramy te spokojne utwory to one i tak są mocne i można przy nich tupnąć nogą - mówi muzyk.
Dawid Podsiadło przyznaje, że lepiej czuje się w angielskim repertuarze. - Nagi czuję się śpiewając po polsku. Moim zdaniem lepiej mi idzie po angielsku. Śpiewając po polsku wydaje mi się, że widać moje niedoskonałości - wyjaśnia gość Czwórki. - Jednak pracowaliśmy tyle nad tym albumem, że już się zdążyłem ubrać po nim.
Jak wyglądała praca nad płytą "Comfort and Happines", z kim była tworzona, dlaczego Dawid Podsiadło zdecydował się na udział w talentshow, czego słucha młody artysta i co by chciał jeszcze zrobić w życiu dowiesz się słuchając rozmowy Uli Kaczyńskiej z Dawidem Podsiadło w "Ex Magazinie".
(pj)

Dawid
Dawid Podsiadło z zespołem w Czwórce /fot. Bartosz Bajerski

Czytaj także

Polskiego rocka w latach 70. słuchała cała Europa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 09:00
Posłuchaj jak tamte czasy wspominają Józef Skrzek i syn Tadeusza Nalepy, Piotr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echinacea zagrała w Czwórce na żywo

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 12:12
Echinacea to grupa muzyczna założona przez Sebastiana "Siódmego" Postka i członków zespołu Echo, czyli Pawła"Pudla" Płodziszewskiego, oraz Marcina "Parkera" Hillera. W Czwórce panowie zagrali seta na żywo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vienio: polską muzykę z lat 80. i 90. po prostu trzeba znać

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 13:59
Jego nowa płyta "Profil pokoleń" to album, opierający się na hiphopowych wersjach artystów przełomu lat 80. i 90., m.in. Lecha Janerki, czy Grzegorza Ciechowskiego. Ich teksty są cytowane, ale jednocześnie przyodziane w nowoczesną aranżację i współczesny komentarz.
rozwiń zwiń