Kamp! - polski towar eksportowy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 14:30
Fanom długo kazali czekać na swój debiutancki album, ale było warto. Udowadniają to na każdym koncercie, które coraz częściej odbywają się za granicami naszego kraju. Przy okazji występu w Warszawie Kamp! pojawił się także w Czwórce.
Kamp
Kamp!Foto: mat. promocyjne

Ich debiutancka płyta ukazała się w listopadzie ubiegłego roku, ale pierwsze próby zespołu Kamp! odbyły się już wiosną 2007.

W tym roku Kamp! został zaproszony na Showcase jednej z najważniejszych wytwórni elektronicznych ostatnich lat - Kitsune Music. Paryska oficyna odpowiada za sukces wielu wykonawców pojawiających się na jej składankach: Foals, La Roux, Hot Chip, Klaxons, Crystal Fighters, czy Two Door Cinema Club.

 

 - Okazało się, że nasza muzyka sprawdza się za granicą i to jest dla nas najważniejsze - opowiadają muzycy. - Ale mamy też świadomość, ile pracy musimy jeszcze wykonać, jeśli myślimy o światowym rynku muzycznym. Na pewno istniejemy już w tamtejszej blogosferze, natomiast wiadomo, że naszą karta przetargową zawsze były koncerty, więc chcemy jak najczęściej wyjeżdżać i jak nawięcej tam grać.

Ostatnio Kamp! dał 6 koncertów w Stanach Zjednoczonych, a 15 marca, razem z Brodką oraz zespołem NP, wystąpił na imprezie "Filter Magazine", dzieląc scenę z sensacją ubiegłorocznego SXSW - duetem Wild Belle - oraz zwyciężczyniami tegorocznego rankingu BBC Sound Of 2013, kalifornijskim triem Haim.

Więcej dowiesz się, oglądając nagranie z "BE 4" .

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Novika i jej "Heart Times" - dobra muzyka nie tylko na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 18:30
Bez niej edukacja muzyczna, ani polska scena elektroniczna nie byłyby takie jakie są. 12 kwietnia Novika wydaje "Heart Times" i przyznaje, że to najbardziej "dorosły" krążek w jej dorobku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny w Niedzielnej Sesji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 12:39
Tomek Rawski skończył 35 lat. Z tej okazji w czwórkowym studio zagrali znakomici didżeje! Posłuchaj i zobacz wideo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Disclosure podbija klubowe sceny

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 17:07
Jest ich dwóch, w sumie mają 39 lat, ich muzyka to najnowsze odkrycie sceny klubowej. Już odnieśli duży sukces. Z Guyem z Disclosure rozmawiał Kamil Jasieński.
rozwiń zwiń