Zdzisław Krasnodębski: Koalicja Europejska była kuriozalnym zjawiskiem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 08:44
- To kuriozalne zjawisko, że bez względu na orientację polityczną wszyscy połączyli się po to, by zwalczać jedną, zbyt silną dla opozycji, zbyt merytoryczną i dobrze rządzącą partię - mówił w "Sygnałach dnia" Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Zdzisław Krasnodębski: rozpad Koalicji Europejskiej to kolejna porażka Grzegorza Schetyny (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Zdzisław Krasnodębski uważa, że oddzielny start PSL, PO i partii lewicowych w wyborach to "powrót do normalności"
  • - Wyborcy będą mogli wybrać w sposób bardziej świadomy - ocenił europoseł PiS
  • Polityk jest zdania, że rozpad Koalicji Europejskiej to "kolejna porażka" Grzegorza Schetyny

Główne siły opozycyjne nie wystartują w jesiennych wyborach na wspólnych listach. PSL ogłosiło samodzielny start, SLD formuje koalicję wraz z Wiosną i Lewicą Razem, a Grzegorz Schetyna ogłosił, że na listach Koalicji Obywatelskiej znajdą się politycy PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej oraz działacze samorządowi.

"Powrót do normalności"

Zdzisław Krasnodębski uważa to za "powrót do normalności". - To kuriozalne zjawisko, że bez względu na orientację polityczną wszyscy połączyli się po to, by zwalczać jedną, zbyt silną dla opozycji, zbyt merytoryczną i dobrze rządzącą partię, jaką jest Prawo i Sprawiedliwość - ocenił.

- Przynajmniej jest tak, że będzie jeden blok mniej, a drugi bardziej lewicowy. Wyborcy będą mogli wybrać w sposób bardziej świadomy - wskazał europoseł PiS.

>>>[JEDYNKA] Włodzimierz Czarzasty: Grzegorz Schetyna przestał wierzyć w zwycięstwo

W opinii polityka z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości "to lepiej", że opozycja się podzieliła, ale i "z punktu widzenia Polaków" jest to korzystna sytuacja. - Mają jaśniejszy wybór - ocenił Zdzisław Krasnodębski.

Gość Jedynki uważa również, że rozpad Koalicji Europejskiej to "kolejna porażka" lidera PO Grzegorza Schetyny. - Myślę, że to jest początek bardzo głębokiego kryzysu po przegranych wyborach europejskich - wskazał.

Debata 18-07-2019 1200x660.jpg
Platforma Obywatelska idzie do wyborów bez PSL i SLD. Komentarze politologów

Zdzisław Krasnodębski o nowej szefowej KE

Przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opowiedziała się za wsłuchiwaniem się w argumenty m.in. Polski w kwestii unijnej polityki migracyjnej. Niemiecka polityk jest też za ukonkretnieniem dyskusji w sprawie praworządności.

Zdzisław Krasnodębski przyznał, że cieszą go wypowiedzi tego typu, "bo takich słów zabrakło w czasie jej przemówienia w PE". - Mam nadzieję, że Ursula von der Leyen wniesie taki element, który kiedyś wnosiły Niemcy, (...) rozumienia tego, że czasami potrzeba trochę więcej powściągliwości ze strony dużych państw - powiedział na antenie Jedynki.

>>>[POLSKIE RADIO 24] Radosław Fogiel (PiS): partia CDU szukała w Polsce poparcia dla Ursuli von der Leyen

Europoseł liczy na to, że nowa przewodnicząca KE "uzna podmiotową rolę Grupy Wyszehradzkiej" i będzie świadoma, "że nie można budować polityki unijnej tylko na sojuszu francusko-niemieckim".

Więcej w całej audycji.

. .

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Zdzisław Krasnodębski (europoseł PiS)

Data emisji: 19.07.2019

Godzina emisji: 8.14

msze/kh


Czytaj także

Ursula von der Leyen o migracji: trzeba słuchać argumentów, także Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 21:34
Na całym świecie istnieje obowiązek ratowania ludzi, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie na morzu. Naszym obowiązkiem jest też jednak konsekwentne przeciwdziałanie przyczynom, które doprowadziły do tej sytuacji - oświadczyła wybrana na przewodniczącą KE Ursula von der Leyen. Opowiedziała się za wsłuchiwaniem się w argumenty m.in. Polski w kwestii unijnej polityki migracyjnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Politycy PSL: żadnych rozmów z PO już nie będzie. Idziemy do wyborów jako PSL-Koalicja Polska

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 08:39
- Po decyzji lidera PO Grzegorza Schetyny o samodzielnym starcie Platformy żadnych rozmów z PSL już nie będzie. Idziemy do tych wyborów jako PSL-Koalicja Polska - podkreślają politycy Stronnictwa. Dodają jednocześnie, że życzą PO i całej lewicy dobrego wyniku.
rozwiń zwiń