Prezes PKN Orlen: szpital modułowy wybudowaliśmy w ciągu 12 dni

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 07:54
- Duży biznes robi się przy spełnianiu zadań społecznych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Mówił o szpitalu powstałym w Płocku i budowanym w Ostrołęce.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek
Prezes PKN Orlen Daniel ObajtekFoto: Wojciech Strożyk/REPORTER/East News

Orlen, jeżeli chodzi o pierwszy atak pandemii, przeznaczył 120 mln zł na walkę z nią, bardzo mocno ruszyliśmy z pomocą, zaczynając od płynów, kończąc na maskach, kombinezonach, respiratorach, karetkach - mówił powiedział gość "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce.


Posłuchaj
08:37 _PR1_SD_2020_12_01-07-15-48_for_media.mp3 Daniel Obajtek: champion musi spełniać zadania społeczne (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Prezes PKN Orlen podkreślił, że "Orlen jest odpowiedzialną firmą, championem gospodarki". - Champion musi spełniać zadania społeczne. Duży biznes robi się przy spełnianiu zadań społecznych - zaznaczył.

Budowa i wyposażenie

PAP szpital tymczasowy Katowice 1200.jpg
Rzecznik resortu zdrowia: mamy przygotowany plan odmrażania niecovidowej służby zdrowia

Daniel Obajtek mówił o rekordowym tempie budowy szpitala, który powstał w Płocku. - Nie korzystaliśmy z żadnych firm zewnętrznych, wybudowaliśmy szpital modułowy na ok. 200 łóżek w ciągu 12 dni, oczywiście wcześniej było przygotowanie obszaru. To nie tylko wybudowanie szpitala, to też jego wyposażenie - wyjaśnił gość audycji.

- Właśnie dziś przekazujemy go, aby mógł służyć. Jest całkowicie funkcjonalny, nie musi korzystać z żadnych budynków położonych gdzieś w oddali, jest część medyczna i administracyjna, jest też zakupiona karetka - powiedział Daniel Obajtek. - Następny szpital, który budujemy, jest w Ostrołęce - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Daniel Obajtek (prezes PKN Orlen)

Data emisji: 01.12.2020

Godzina emisji: 07.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Działania Orlenu w walce z pandemią. Daniel Obajtek: musimy spełniać zadania społeczne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 17:59
- Ja uważam, że nic nadzwyczajnego nie robimy. Dla mnie jest to ważne, by zabezpieczać rynek, by zabezpieczać swoich klientów. To są również obywatele naszego wspaniałego państwa i musimy ich chronić. Firma o tak dużych rozmiarach musi spełniać zadania społeczne - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwszy etap budowy zakończony". Prezes PKN Orlen o szpitalu tymczasowym w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 08:49
- Orlen buduje dwa szpitale modułowe. Jeden na terenie Płocka, drugi - Ostrołęki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Placówka w Płocku powstaje na terenie Centrum Badawczo Rozwojowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolne łóżka szpitalne dla pacjentów covidowych. Najnowsze dane z województw

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 07:48
Dane z regionów pokazują, że w kraju są wolne łóżka szpitalne i respiratory dla pacjentów covidowych. Zestawienia Ministerstwa Zdrowia mówią, iż jest ponad 16 tys. miejsc w placówkach i ponad 900 urządzeń.
rozwiń zwiń