Minister Maląg: na wszystkie programy społeczne środki są zabezpieczone

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 08:17
- Na wszystkie programy społeczne, z pełną odpowiedzialnością chciałabym podkreślić, środki są zabezpieczone - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

O godz. 11.00 zbierze się rząd, który zajmie się kwestiami budżetowymi. Projekt ustawy budżetowej zakłada dochody budżetu na poziomie ponad 683 miliardów zł, a limit wydatków państwa na poziomie 848 miliardów zł. Deficyt wyniesie 164 miliardy zł.

- Będzie to kolejna rozmowa na temat budżetu, aby do końca września przesłać do Sejmu projekt budżetu państwa - powiedziała Marlena Maląg w "Sygnałach dnia".

Zabezpieczone środki na programy społeczne

Minister rodziny i polityki społecznej wskazała, że projekt przyszłorocznego budżetu przygotowano na trudne czasy i zakłada m.in. wzrost nakładów na zbrojenia i opiekę zdrowotną. Zapewniła jednocześnie, że zabezpieczono również środki na wszystkie programy społeczne.

Czytaj także:

- W DNA Prawa i Sprawiedliwości jest wsparcie rodzin, realizacja polityki społecznej. Na wszystkie programy społeczne, z pełną odpowiedzialnością chciałabym podkreślić, środki są zabezpieczone - powiedziała minister. 

Wszechstronne wsparcie rodzin

- Od 1 stycznie już nie 500+ tylko 800+, program Dobry Start, świadczenia matczyne, program Maluch+, który realizujemy ze zdwojoną siła, świadczenia dla naszych drogich seniorów - 13., 14. emerytura, także waloryzacja - Marlena Maląg wyliczyła programy wspierające polskie rodziny.

Dodała, że od przyszłego roku wdrożone zostanie nowe świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnościami. 

Czytaj także w i.pl: Emerytury za PO-PSL i PiS. Które ugrupowanie zrobiło więcej dla seniorów? Przedstawiamy najważniejsze fakty

Posłuchaj
12:44 S4_MP3 2023_09_26-07-14-32_Maląg.mp3 Marlena Maląg o programach społecznych realizowanych przez rząd PiS (Jedynka/Sygnały dnia)

***

Audycja: Sygnały dnia

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 26.09.2023

Godzina emisji: 7.15

fc