Kryzys migracyjny. Zalewski: jesteśmy za tym, aby stworzyć mechanizmy solidarnościowe

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 09:24
- Jesteśmy za tym, aby stworzyć mechanizmy solidarnościowe, które w automatyczny sposób wykluczałyby tych, którzy są obciążeni migracją - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Zalewski z Polski 2050.

Polityk Polski 2050 mówił w Programie 1 Polskiego Radia o problemie migracji. Jak wskazywał, nie jest to istotny problem Polaków.

- Najważniejszym problemem w Polsce jest inflacja i niewydolność państwa, ale rzeczywiście migracja jest jednym z najważniejszych tematów politycznych. Myślę, że przeciętnego Polaka ciągle nie dotyczy. W UE ciągle jest to temat, UE podejmuje działania, które mają na celu ograniczenie migracji - stwierdził poseł.

Paweł Zalewski przypomniał, że "Polska jest krajem, który przyjął 2 mln migrantów z Ukrainy".

Mechanizmy solidarnościowe

- Jesteśmy za tym, aby stworzyć mechanizmy solidarnościowe, które w automatyczny sposób wykluczałyby tych, którzy są obciążeni migracją. Polska jest takim samym krajem, jak Włochy czy Grecja, który jest obciążony migracją i w związku z tym potrzebuje pomocy - mówił Zalewski w "Sygnałach Dnia".

Otóż doprowadzimy do tego, że Unia Europejska będzie solidarna z nami. PiS stawia sprawy na głowie, bo nie był w stanie wynegocjować, niczego nie negocjował, nawet nie rozpoczął negocjacji - oceniał rozmowy z UE gość audycji.

Polityk mówił, że "Unia Europejska funkcjonuje w ten sposób, że jeżeli jakieś państwo ma problem, to od tego jest rząd, aby ten problem przedstawić". - Polski rząd tego problemu nie przedstawił - mówił Paweł Zalewski.

Posłuchaj
14:52 PR1_MP3 2023_09_26-08-14-24_for_media.mp3 Paweł Zalewski: jesteśmy za tym, aby stworzyć mechanizmy solidarnościowe, które w automatyczny sposób wykluczałyby tych, którzy są obciążeni migracją. Polska jest takim samym krajem, jak Włochy czy Grecja, który jest obciążony migracją i w związku z tym potrzebuje pomocy (Sygnały Dnia/Jedynka)

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Paweł Zalewski (Polska 2050)

Data emisji: 26.09.2023

Godzina emisji: 8.15

pg