X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KONKURS dla maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 09:00
"Otwórz się na studia w Maastricht!" W audycji "4 do 4" do wygrania był wyjazd na Dzień Otwarty Uniwersytetu w Maastricht w Holandii.
KONKURS dla maturzystów
Foto: materiały promocyjne

Poznaliśmy zwyciężczynię konkursu, która przekona się, co oferuje Uniwersytet w Maastricht...

Uniwersytet zaprosił wszystkich tegorocznych maturzystów do udziału w konkursie "Otwórz się na studia w Maastricht" organizowanym na antenie Czwórki. Konkurs odbyła się w audycji "4 do 4", codziennie po 14-tej od 10 do 14 lutego. Odpowiadaliście na pytanie "Dlaczego chciałbyś studiować w Holandii?", słuchaliście Czwórki. Zwyciężczynią została Karolina z Sanoka i wygrała nagrodę główną -  wycieczkę do Maastricht na weekend 14-16 marca, kiedy odbędzie się tegoroczna edycja Bachelor’s Open Day!

Blisko 130-tysięczne holenderskie Maastricht jest międzynarodowym ośrodkiem naukowym przyciągającym ludzi z całego świata. Widoczna tu wielokulturowość związana jest z działalnością uniwersytetu, który rozwija się w południowej Limburgii od lat 70-tych. Połowa pracowników uczelni oraz studentów pochodzi spoza Holandii reprezentując ponad 100 różnych narodowości. Obok Europejczyków, to przede wszystkim osoby pochodzące z Azji oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Misją uniwersytetu jest stworzenie przestrzeni dla wymiany wiedzy i doświadczeń na poziomie międzynarodowym oraz przygotowanie młodych ludzi do życia w globalnym społeczeństwie.

Problem Based Learning

Większość zajęć na Uniwersytecie w Maastricht prowadzona jest metodą Problem Based Learning w kilkunastoosobowych  grupach, w języku angielskim. Każdy temat jest poprzedzony krótkim wprowadzeniem, następnie studenci samodzielnie przygotowują się do dyskusji na podstawie wskazanych materiałów. Prowadzący (nazywany tutorem) odgrywa rolę moderatora oraz tłumaczy trudniejsze zagadnienia. Dzięki metodzie angażującej studentów materiał jest lepiej zapamiętywany, a dodatkowe umiejętności, jak wystąpienia publiczne, sztuka argumentacji, asertywność i niezależność są intensywnie rozwijane.

Inspirujące otoczenie

Większość wydziałów uniwersytetu znajduje się w średniowiecznym centrum miasta położonym nad rzeką Mozą. Mury zabytkowych kamienic uzupełnia wysmakowany styl architektoniczny wnętrz, w którym dominuje metal i szkło. Wszystkie zabudowania należące do uczelni zostały zaprojektowane tak, by zapewniały przestrzeń zarówno do nauki, jak i spędzania wolnego czasu w szerszym gronie. Wśród ulubionych miejsc studentów znajdują się m.in. biblioteka z pomieszczeniami do nauki indywidualnej i w grupach, przystępna cenowo restauracja w gmachu wydziału ekonomicznego (tzw. "Mensa"), kawiarnia przypominająca salon "Bandito", aula w zabytkowym kościele, czy liczne i dobrze wyposażone pracownie komputerowe.

Maastricht otwiera się dla Ciebie, Ty otwórz się na Maastricht!

Klimat uczelni w Maastricht najlepiej oddaje Bachelor’s Open Day - Dzień Otwarty, w którym można dokładnie zapoznać się z ofertą studiów licencjackich. Wydarzenie ma na celu prezentację uczelni, kierunków studiów, stosowanych metod nauczania, nakreślenie perspektyw zawodowych przyszłych studentów, ale też przybliżenie niezwykłej atmosfery miasta. Podczas Bachelor’s Open Day można dowiedzieć się jak aplikować na studia, wziąć udział w przykładowych zajęciach oraz przekonać się, jak wyglądają realia studenckiego życia w Holandii. Uczestnicy mają szansę zarówno wysłuchać prezentacji poszczególnych wydziałów, jak również zadać pytania studentom i wykładowcom. W całym mieście zaplanowano na ten dzień wiele atrakcji.

Przystępne koszty

W Maastricht studia po angielsku dla obywateli krajów Unii Europejskiej będą kosztować w roku akademickim 2014/2015 1 906 euro, czyli niecałe 8 000 zł za rok. Jest to wielokrotnie mniej niż np. w Wielkiej Brytanii, gdzie czesne dla studentów rozpoczynających studia w 2014 r. wyniesie ponad  8 000 funtów  (czyli ponad 40 000 zł). Polacy uczący się na Uniwersytecie w Maastricht mogą ubiegać się o stypendium rządu holenderskiego w wysokości 272 euro miesięcznie (ok. 1 150 zł). Warunkiem uzyskania wsparcia jest jednoczesna nauka i praca, np. w lokalnej restauracji. W ramach stypendium studenci otrzymują także kartę, która uprawnia do bezpłatnego korzystania ze środków komunikacji na terenie całego kraju.

Uniwersytet w Maastricht wśród najlepszych na świecie

Polacy studiujący na Uniwersytecie w Maastricht doceniają nie tylko jego multikulturowy charakter , ale również wysoką pozycję w międzynarodowych rankingach oraz efektywne metody kształcenia. W najnowszej edycji prestiżowej klasyfikacji Times Higher Education uczelnia znalazła się wśród 100 najlepszych uniwersytetów świata . Z kolei w tegorocznym rankingu najmłodszych uniwersytetów na świecie QS World University Rankings® uczelnia zajęła wysoką 6. pozycję. Dziennik Financial Times przyznał w swoim rankingu 4. miejsce kierunkowi International Business, porównując wysokość czesnego i średnią zarobków absolwentów 3 lata po studiach. Na silną pozycję Uniwersytetu składają się również m.in. wysoka liczba międzynarodowych studentów i pracowników, jakość prowadzonych badań naukowych, a także wysoki odsetek zatrudnienia wśród absolwentów. Prawie ¾ osób z dyplomem szkoły znajduje pracę w 1,5 roku po ukończeniu studiów, a ok. 20% kontynuuje ścieżkę naukową.

/


- Maastricht jest typowym, bardzo żywiołowym, studenckim miastem. Na uczelni jest dużo miejsc do spędzania czasu ze znajomymi, a w mieście wiele kawiarni, restauracji i klubów. Można tu fajnie spędzić czas. Poza tym Maastricht jest świetną bazą wypadową. Łatwo dostać się np. do Amsterdamu, Brukseli, Aachen czy Paryża - powiedział Jakub Podliński z Olsztyna, student II roku.

- Zawsze chciałem wyjechać na studia za granicę. Rozważałem podjęcie nauki na kierunkach ekonomicznych w Wielkiej Brytanii i w Maastricht. Porównanie kosztów życia i studiowania na wyspach z tymi w Holandii przekonały mnie do uczelni w Maastricht - powiedział Mateusz Marciniak z Poznania, student I roku.

Kontakt dla studentów: Information Desk, (+31) 43 388 5388, info-poland@maastrichtuniversity.nl Zapraszamy również na stronę www.maastrichtuniversity.nl/poland oraz Maastricht University na Facebooku.

Students
Students Service Centre Uniwersytet w Maastricht

 

Zobacz więcej na temat: gra konkurs studenci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak