Radiowy Teatr Wyobraźni!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 12:30
Zakończyliśmy kolejny etap konkursu Czwórki na scenariusz współczesnego słuchowiska radiowego.
Radiowy Teatr Wyobraźni

Dziękujemy bardzo za wszystkie zgłoszenia. Doceniamy trud i ciężką pracę włożoną w kompozycję pomysłu na scenariusz. Poniżej 5 autorów i 5 projektów, które spełniły wszystkie założenia konkursu, określone w regulaminie.

1) Jarek Kaplica - Firma rodzinna
2) Jarosław Grzechowiak - Gaudemus Igitur
3) Justyna Kowalska - Miśka i Syśka w poszukiwaniu miłości
4) Marek Jagielski - Klejonot mądrości, czyli nauczania na temat szczęścia, miłości i bogactwa
5) Anna Szamotuła - Miejski oddech

W drugim etapie konkursu zwycięzcę wyłoniło jury, składające się z przedstawicieli świata teatru, filmu i radia: dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę, reżysera Xawerego Żuławskiego, aktorkę Annę Dereszowską, redaktora naczelnego miesięcznika "Teatr" Jacka Kopcińskiego oraz dyrektora radiowej Czwórki Krzysztofa Łuszczewskiego.


Nagrodą dla zwycięzcy jest oferta zawarcia umowy na realizację słuchowiska, w zamian za honorarium autorskie w wysokości 10 000 PLN.

 

Cel konkursu to produkcja, we współpracy z Teatrem Polskiego Radia, multimedialnego słuchowiska, które będzie skierowane do młodych słuchaczy, a jednocześnie oparte na najlepszych tradycjach publicznej radiofonii. Realizacja projektu już na samym początku zakłada, że pomysł na scenariusz słuchowiska został stworzony przez młodych twórców, wyłonionych w ogólnopolskim konkursie. Przez zaproszenie do współpracy początkujących artystów, chcemy zaktywizować środowiska twórcze oraz zainicjować dialog pomiędzy młodymi i uznanymi twórcami, dając tym pierwszym niepowtarzalną szansę na zbieranie doświadczeń. Projekt zakłada w szczególności promocję absolwentów i studentów akademii teatralnych, szkół filmowych i akademii muzycznych - aktorów, scenarzystów, reżyserów dźwięku.

Laureat konkursu "Radiowy Teatr Wyobraźni" otrzyma niepowtarzalną szansę realizacji własnego, 90-odcinkowego słuchowiska radiowego (każdy z odcinków o długości 3-5 minut), którego premiera odbędzie się na antenie Czwórki oraz na portalu Polskiego Radia.

/

Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 I etap trwał od 3 czerwca do 31 lipca. Powodzenia!

Czytaj także

Wygrywaliście rowery MEDANO!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 09:05
Ten konkurs odmienił niejedno "rowerowe życie"...
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zabujaj się w…"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 23:00
Rozbujaliście swoją wyobraźnię i dostaliście hamaki!
rozwiń zwiń