XXI Giełda Wynalazków

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 16:00
Wynalazki, które odniosły sukces w 2013 roku na międzynarodowych targach i wystawach można oglądać w części konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik w dniach 11-12 lutego 2014 roku.
Audio
  • Relacja z XXI Giełdy Wynalazków - Michał Matus (Czwórka/Czwarty wymiar)
XXI Giełda Wynalazków
Foto: materiały promocyjne organizatora

Głównym celem wystawy jest promocja osiągnięć i międzynarodowych sukcesów jednostek sfery nauki, innowacyjnych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych wynalazców poza środowiskiem naukowym, zwiększenie zainteresowania przedsiębiorców polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi oraz produktami innowacyjnymi, a także uhonorowanie medalistów targów wynalazczości za ich międzynarodowe sukcesy. Na Giełdzie zostaną przedstawione wyroby i technologie zaawansowane w procesie badawczo-wdrożeniowym jak również gotowe do wdrożenia i komercjalizacji.

W Giełdzie wezmą udział laureaci targów w Paryżu, Brukseli, Norymberdze, Seulu, Tajpej, Makau, Pradze, Sewastopolu, Kuala Lumpur, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Turcji oraz Chorwacji.

Pierwszego dnia imprezy odbędzie się uroczysta ceremonia wręczania dyplomów i statuetek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego medalistom wystaw i targów wynalazczości z 2013 roku. W uroczystości wezmą udział wystawcy Giełdy - laureaci wystaw i targów wynalazczości z 2013 roku, goście honorowi, media. Wśród gości honorowych obecność w imprezie zapowiedzieli między innymi:
- Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki,
- Jacek Guliński,  Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
- Sławomir Wachowicz, Wiceprezes Urzędu Patentowego
- Leszek Rafalski, Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych

Inauguracja Giełdy odbędzie się w Sali Audytoryjnej Centrum Nauki Kopernik.

Drugi dzień wystawy, czyli 12 luty jest otwarty dla wszystkich zwiedzających. Każdy zainteresowany będzie miał okazję odwiedzić Giełdę i zapoznać się z prezentowanymi przez jej uczestników innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi w formie oryginalnych wyrobów, prototypów, modeli, fotografii, prezentacji multimedialnej, ulotek, tablic informacyjnych, folderów. Wstęp jest bezpłatny.

Wystawcami Giełdy są przedstawiciele akademickich ośrodków naukowych, instytutów badawczych, przemysłu a także twórcy indywidualni, uczniowie, studenci, doktoranci, których innowacyjne rozwiązania otrzymały w 2013 roku medale oraz inne wyróżnienia na światowych targach i wystawach wynalazków.

Podczas ubiegłorocznej edycji Giełdy przedstawiono ponad 170 projektów, głównie z dziedziny ekologii, chemii, biologii, elektroniki, technik medycznych, mechaniki, budownictwa i informatyki. W tym roku przewidywana jest podobna ilości prezentowanych rozwiązań.

W wiadomościach multimedialnych Michał Matus opowiada o najciekawszych wynalazkach, które można znaleźć na wystawie. Nie brakuje tych z dziedziny medycyny jak trójwymiarowe okulary do wizualizacji i diagnostyki organizmu pacjenta, które pozwalają na wgląd w głąb ciała ludzkiego, pozwalają zobaczyć układ kostny i organy wewnętrzne. Są też wynalazki młodych konstruktorów - studentów i uczniów szkół średnich, jak: wspomagacz uścisku, latarka dla niewidomych i lokalizator osób zaginionych. Co jeszcze, tego dowiecie się słuchając materiału Czwórkowego reportera z "Czwartego Wymiaru".

Wydarzenie pod Patronatem Czwórki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także