X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bytom Film Festiwal 2016

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 13:53
Po rocznej przerwie w funkcjonowaniu, Bytom Film Festiwal wraca w nowej formie z unikatową wizją oraz odważnym kierunkiem działania.
Rynek w Bytomiu
Rynek w BytomiuFoto: Wikimedia Commons, Yarl

W tym roku festiwal powraca pod nazwą Bytom Film Festiwal - Festiwal Popularyzatorów Filmowych. Potrwa od 7 do 11 września. Wydarzanie, jako jedyne w Polsce, koncentruje się na osobach, które pośredniczą między producentem, a odbiorcą dzieła filmowego: animatorach sztuki filmowej, kiniarzach, krytykach filmowych, autorach publikacji, przewodniczących klubów oraz kół filmowych, prezesach stowarzyszeń oraz fundacji filmowych, aktywnych blogerach filmowych, dystrybutorach oraz twórcach materiałów promocyjnych do filmów. Festiwal wyróżnia wszystkich, którzy polepszają jakości obrazów filmowych (Repozytorium Cyfrowe), stymulują nowe produkcje debiutujących artystów (Studio Munka), czy wychodzą poza klasyczną kategorię widza (filmy kierowane do osób, niesłyszących, czy niewidzących). A przede wszystkim stawiamy sobie za cel odkrywanie i dzielenie się z widzem lokalną kinematografią.

Przez 5 dni w programie zobaczymy filmy między innymi nawiązujące do regionu Śląska, które pomogą zrozumieć kontekst kulturowy miejsca i odkryć falę filmowych talentów. W sekcji SILESIA PANORAMA znajduje się m.in. Matka w reż. Lee Mackintosha Jonesa trzymający w napięciu ludzki dramat, ukazany na postindustrialnym tle południowej Polski oraz Internowane reżysera Pawła Przybylskiego opowiadający o kobietach, które ze względu na działalność opozycyjną trafiły w czasie stanu wojennego w 1982 r. do Ośrodka Odosobnienia Internowanych w Bytomiu – Miechowicach.

W programie znajduje się także nietypowa retrospektywa: WIELKI-MŁODY, która jest okazją do przedstawienia nowej wizji w polskim kinie, jaką są dzieła Kuby Czekaja, autora jednego z najgłośniejszych tegorocznych debiutów, czyli BABY BUMP.

Od marca do lipca organizatorzy zachęcali młodych twórców do nadsyłania zgłoszeń na konkurs filmów krótkometrażowych w kategoriach Fabuła / Dokument / Animacja lub eksperyment, ponad 170 filmowców wysłało swoje prace do Bytomia. W każdej kategorii jest do wygrania nagroda finansowa oraz statuetka Bytomskiego Lwa. W poprzedniej edycji wygrał ją Martin Rath za film Arena, który świetnie radził sobie także na innych festiwalach krajowych i zagranicznych. Zwycięzców wybierze Jury, w którym zasiada reżyserka Anna Kazejak, koordynator BECEKina Anna Papierzańska oraz dyrektor SILESIA FILM Patryk Tomiczek. Wyniki zostaną ogłoszone 11 września podczas zamknięcia Festiwalu. Innymi kategoriami konkursowymi były recenzje i blogi - Bytom Film Festiwal to także szansa dla osób, które nie trzymają w ręku kamery, a pióro. To oni przyczyniają się do mówienia o kinie i także zostaną docenieni przez organizatorów.

Dodatkowo widzowie będą mieli okazję spotkać się z twórcami prezentowanych filmów, które będą odbywać się po seansach. To okazja także do zadania artystom własnych pytań i podzielenia się refleksją. W trakcie festiwalu odbędą się również warsztaty kierowane dla młodzieży oraz nauczycieli m.in. EDUKACJA KULTURALNA 2016/2017: UPGRADE Jakuba Pudełko oraz Zwiastuny filmowe - (nie)spełnione oczekiwania Justyny Hanny Budzik.

Festiwalowi towarzyszy wystawa ŚLĄSKICH PLAKATÓW FILMOWYCH, które pochodzą ze zbiorów Filmoteki Śląskiej. Wystawę można oglądać od 5 do 14 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: Bytom FILM