X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Popularyzatorzy, czyli najsłynniejsi krytycy filmowi w Bytomiu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 14:18
Już 6 września rozpoczyna się kolejna edycja Festiwalu Popularyzatorów Filmowych Bytom Film Festival. To wyjątkowe wydarzenie skierowane do osób próbujących swoich sił w przemyśle filmowym, ale też do wszystkich miłośników dobrego kina.
Michał Oleszczyk
Michał OleszczykFoto: mat. pras.

Jak co roku szczególne miejsce w programie Festiwalu zajmuje blok tematyczny Popularyzatorzy.  Jest on poświęcony  sylwetkom  krytyków filmowych i osób, które w szczególny sposób przyczyniają się do popularyzowania tematyki filmowej. Tym razem w ramach tej sekcji na Festiwalu będzie można zobaczyć dwa wyjątkowe filmy biograficzne, czyli Po prostu życie oraz Pół życia w ciemnościach. Wstęp do obu filmów poprowadzi krytyk filmowy Michał Oleszczyk.

Po Prostu Życie – film poświęcony życiu i twórczości jednego z najsłynniejszych krytyków filmowych na świecie, Rogera Eberta. Był on pierwszym amerykańskim krytykiem filmowym, który otrzymał sławetną nagrodę Pulitzera. W dokumencie usłyszeć można wypowiedzi tak znanych filmowców jak m.in. Martin Scorsese oraz Werner Herzog. Bytom Film Festival będzie dopiero drugą oficjalną okazją do zobaczenia filmu w Polsce. Pokaz filmu odbędzie się 6 września o godzinie 18:00.

Pół życia w ciemnościach – dokument poświęcony popularnemu polskiemu krytykowi filmowemu, Zygmuntowi Kałużyńskiemu. Oprócz licznych tekstów publikowanych w prasie filmowej i społeczno-obyczajowej sławę przyniósł mu także program telewizyjny Perły z lamusa, w którym wraz z Tomaszem Raczkiem omawiał najsłynniejsze i najbardziej wartościowe filmy w historii kina. Pokaz filmu odbędzie się 7 września o godzinie 18:30.

Michał Oleszczyk to zdobywca nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa. Jest on również jedynym Polakiem współpracującym z Rogerem Ebertem, a także wykładowcą Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Zasłynął także publikacjami na łamach takich tytułów jak m.in. Kino, Tygodnik Powszechny czy Przekrój.

Wszystkie pokazy w ramach Festiwalu są bezpłatne, jedynym warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rezerwacji poprzez stronę internetową organizatora.

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: Bytom