X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

FAROE WAY: Sztuka przetrwania na Wyspach Owczych

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 16:00
Niewiele osób wie o Wyspach Owczych coś więcej niż to, że jest to archipelag gdzieś na oceanie i że żyją tam owce. Nieliczni podziwiali ich piękno na zdjęciach lub w zagranicznych reportażach. Garstka postawiła na nich swoją stopę. Pojedyncze jednostki postanowiły tam pozostać.
Faroeway
FaroewayFoto: mat. pras.

Wielu zaskoczy informacja, że Wyspy Owcze leżą bliżej Europy niż Islandia – co wcale nie znaczy, że łatwiej się tam dostać. Podróż drogą powietrzną trwa często dwukrotnie dłużej, a morską niespełna 40 godzin. Żyje tam zaledwie 50.000 mieszkańców.

Jakub Witek podczas filmowania FAROE WAY w 2018 roku odwiedził archipelag trzykrotnie: z końcem zimy, wiosną i latem. Za każdym razem eksplorował kolejne wyspy i ich zakątki. Podczas tych podróży przeprowadził wiele fascynujących rozmów z mieszkańcami archipelagu – zarówno rodowitymi jak i przybyłymi z innych krajów, próbował lokalnych przysmaków, pokonywał górskie szlaki, brał udział w połowie ryb na rodzinnym kutrze, a nawet miał szansę zobaczyć na własne oczy tradycyjny połów wielorybów – grindadráp – który jest przedmiotem wielu kontrowersyjnych opinii i sporów. Te wszystkie przeżycia pozwoliły mu zarejestrować wiele godzin materiału filmowego, z którego powstał dokument FAROE WAY: Sztuka przetrwania na Wyspach Owczych.

mat. pras.