X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Around The Rhythm Festival. Z Afryki do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 15:04
Szósta odsłona Around The Rhythm Festival - festiwal muzyki i tańca afrykańskiego. Festiwal organizowany przez prywatną inicjatywę pasjonatów kultury afrykańskiej we współpracy z Centrum Promocji Kultury na Pradze.
Audio
  • Anika Kamińska zaprasza na fetiwal (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Around The Rhythm Festival
Around The Rhythm FestivalFoto: mat. pras.

W ramach wydarzenia odbędą się dwa wieczory koncertowe oraz 34 godziny warsztatów muzycznych i tanecznych z najlepszymi instruktorami z Afryki oraz z Polski. 

Jest to festiwal na którym można spotkać w jednym miejscu entuzjastów i pasjonatów muzyki i bębnów afrykańskich z całej Polski i zza granicy. Wielkie nazwiska znakomitych mistrzów prowadzących warsztaty przyciągają znawców tematu. Festiwal ma na celu popularyzowanie pięknego folkloru zachodnioafrykańskiego.

- Nasz festiwal bedzie prezentował muzykę Afryki Zachodniej - mówi Anika Kamińska, współorganizatorka imprezy, w rozmowie z Maciejem Szajkowskim w "Muzycznym Lunchu". - W tym roku szczególnie skupiamy się na Gwinei i Mali, czyli byłych terenach Imperium Mali, a tam jest najbogatsza tradycja muzyczna. Będziemy gościć wirtuoza kory, to jest harfa afrykańska, bardzo piękny i relaksująco brzmiący instrument. Wystąpi też nasz miejscowy korzysta, który mieszka w Polsce od niedawna, a przyjechał z Burkina Faso - zaprasza. Co jeszcze zobaczymy i usłyszymy na festiwalu? O tym w nagraniu rozmowy. 

Odbędą się również warsztaty na poziomie zupełnie początkującym dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z bębnami lub tańcem. Najważniejszych punktem programu będzie zjawiskowy koncert sobotni, na którym wszyscy artyści pojawią się na jednej scenie by stworzyć coś na pograniczu koncertu i spektaklu. To będzie koncert z tradycyjnymi instrumentami afrykańskimi takimi jak djembe, dundun, balafon, kora, ngoni, flet fula, tama i inne oraz z zapierającymi dech w piersiach pokazami tańca.

W piątek wystąpi zaś rodzimy zespół z Łodzi Dzikie Jabłka, który polskie melodie ludowe osadza w energetycznych afrykańskich rytmach tworząc w ten sposób absolutnie unikatową, nową jakość muzyczną.

Termin: 30.11 - 02.12.2018

Miejsce warsztatów: Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2, Warszawa Praga Południe

W programie warsztatów:
- gra na bębnach djembe na poziomie początkującym, średnim i zaawansowanym
- taniec malijski i gwinejski do muzyki na żywo
- śpiew z malijską grotką
- gra na dundunach na poziomie otwartym

Artyści:
Adama Bilorou Dembele (Burkina Faso), Dartgnan Camara (Gwinea), Assetou Diabate (Mali), Seny Bangoura (Gwinea), Amadou Fola Balde (Senegal), Adama Keita (Mali), Noumassa Dembele (Burkina Faso), Sylwia Walczak (Łódź), Kuba Lichwa (Wrocław), Paul Grocott (Warszawa), Anika Kamińska (Warszawa)

Koncerty:

30.11.2018 Dzikie Jabłka + jam session
Drukarnia, ul. Mińska 65
start: 21.00

01.12.2018 Moribaya & C'est ca & ATR All stars
Centrum Promocji Kultury
ul. Podskarbińska 2

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzący: Maciej Szajkowski 

Goście: Anika Kamińska (współorganizatorka imprezy) 

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 13.16

mat. pras./pj