X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

6. Międzynarodowa Konferencja Projektowa AGRAFA’19

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 14:06
Międzynarodowy Konkurs Grafiki Projektowej i Wystawa Międzynarodowa Konferencja Projektowa i Warsztaty ... z tych elementów składa się projekt AGRAFA, który co dwa lata uruchamia potężną dyskusję, wymianę doświadczeń i wiedzy dotyczących projektowania grafiki użytkowej, a także prezentuje najnowsze dokonania młodych designerów.
6. Międzynarodowa Konferencja Projektowa AGRAFA19
6. Międzynarodowa Konferencja Projektowa AGRAFA’19 Foto: mat. pras.

Przyciągając wielu zagranicznych uczestników wydarzenie wpisało się na stałe nie tylko w polski pejzaż wydarzeń projektowych. 6. edycja spróbuje odpowiedzieć na pytania dotyczące wyzwań stawianych przed projektantami.

Temat tegorocznej konferencji: MOŻLIWOŚCI/OPPORTUNITIES

Możliwości napawają optymizmem, dają siłę do działania, niosą obietnicę nowego.

Budzą też jednak niepokój przed nieznanym i jego skutkami. Podczas VI Międzynarodowej Konferencji Projektowej AGTAFA 2019 porozmawiamy o tym, co daje nadzieję, i o tym, co budzi obawę.

Kontekstem naszego spotkania jest zmieniający się świat, sytuacja polityczna, społeczna, gospodarcza, ale także styl życia. Porozmawiamy o tym, jak korzystamy z niezwykłych możliwości XXI wieku i dokąd może nas to zaprowadzić. Zbadamy, czy nie pogubiliśmy się w ilości wyborów i czy mądrze ich dokonujemy. Zastanowimy się, jak będzie wyglądał nasz świat, codzienność, w jakim otoczeniu przyjdzie nam budować relacje i podejmować wyzwania. Zapytamy, dla kogo lub ze względu na co będziemy projektować, a także spróbujemy przewidzieć, jaką rolę odegra projektant w przyszłych scenariuszach.

Swoją obecność potwierdzili goście z całego świata, w tym:

– Katarzyna Kasia, ASP w Warszawie

– Tommy Campbell, Space 10, Kopenhaga

– Brian Lucid, Massey University, Wellington, Nowa Zelandia

– Stephan Thiel, NAND studio, Berlin

– Fabio Viola, Scuola Internazionale, Włochy

– Jack Lenk TELLART, Providence, USA

– Rama Gheerawo, Hellen Hamlyn Center RCA

– Peter Bil’ak, Royal Academy of Art, Haga

– Marcina Wicha, Warszawa

WYSTAWA

Międzynarodowy Konkurs Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA jest wszechstronną prezentacją najnowszych dokonań z dziedziny szeroko pojmowanego projektowania graficznego. W tym roku odbywa się jego 13 edycja.

Zwieńczeniem konkursu jak zawsze jest wystawa, w ramach której obejrzymy 83 prace wybrane spośród kilkuset zgłoszeń w sześciu kategoriach:

— animacja,

— identyfikacja wizualna,

— informacja wizualna,

— grafika edytorska,

— krój pisma,

— strony www / aplikacje / publikacje cyfrowe.

Przegląd ma na celu porównanie programów nauczania poszczególnych uczelni artystycznych, przedstawienie różnorodnych postaw twórczych oraz wyłonienie najbardziej użytecznych, oryginalnych, nowatorskich i inspirujących rozwiązań.

Nazwiska laureatów głównych nagród zostaną ogłoszone przez Jury podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, 4 kwietnia 2019 roku w Galerii ASP Rondo Sztuki w Katowicach.

AGRAFA’19 to więcej niż dotychczas

Oprócz konferencji, warsztatów i wystawy wieńczącej konkurs po raz pierwszy w historii projektu organizujemy pre–event, czyli wydarzenie poprzedzające właściwą konferencję - Young AGRAFA.

W centrum uwagi znajdą się młodzi projektanci, bo jednym z kluczowych celów AGRAFy jest promocja młodych i ich podejścia do projektowania w międzynarodowym środowisku oraz oddanie im głosu w dyskusji dotyczącej możliwości rozwoju współczesnego projektowania. Na Young AGRAFA złoży się sześć 15-minutowych wystąpień designerów wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń. Całość podsumujemy debatą. Tematyka prezentacji będzie dotyczyć głównego zagadnienia Konferencji: Możliwości. Spotkanie poprowadzi ceniony projektant, Rama Gheerawo (Helen Hamlyn Centre for Design, RCA).

By wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie organizatora.

mat. pras.