X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Octopus Film Festival

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 19:30
Znamy program Octopus Film Festival. A w nim m.in: 5 polskich premier, pokaz specjalny filmu „Mowa ptaków” w reż. Xawerego Żuławskiego, Sergio Martino jako nasz Gość Specjalny, autorski cykl Michała Oleszczyka i wiele innych atrakcji!
Octopus Film Festival
Octopus Film FestivalFoto: mat. pras.

Octopus Film Festival odbędzie się w Gdańsku, w dniach 7 - 11 sierpnia.

Najwaniejszym cyklem festiwalu jest Nowe kino gatunkowe, w którym pokazujemy a11 tytułów ze wszystkich stron wiata, które łączgatunkowe inspiracje z autorskim podejciem. W cyklu znalazło si5 polskich premier – filmów, które nie były wczeniej pokazywane na adnym rodzimym festiwalu. To kanadyjskie „Happy Face”, „Come to Daddy” z Elijah Woodem, szwedzkie science fiction „Aniara”, surowe fantasy „Łowca głów” i zupełnie szalone „Jesus shows you the way to the Highway”. Kady z tych filmów reprezentuje inny gatunek, inny styl i inny sposób mylenia o kinie, przy czym kady ma w sobie ogromndozoryginalnoci.

Przedpremierowo bdzie mona obejrzeć na festiwalu „Mowptaków”, film Xawerego uławskiego według ostatniego scenariusza Andrzeja uławskiego. Wokół tego tytułu było ostatnio głono ze wzgldu na kontrowersje wokół selekcji na festiwal w Gdyni. To wspaniały hołd dla jednego z najwikszych indywidualistów w historii polskiego kina i poniekd jego artystyczny testament.

Podobnie jak w zeszłym roku organizatorzy przygotowali specjalne seanse, których oprawa bdzie korespondowała z tematyki gatunkiem filmu. „Mandy” z Nicolasem Cage'em obejrzymy w Szacu Jezuickim, w towarzystwie motocyklistów z Cruiseriders North, pokazowi „Mortal Kombat” bdzie towarzyszyła impreza techno i turniej, a dla widzów cyklu filmów postapokaliptycznych przygotowano sporatrakcj– postapokaliptyczny obóz przy Mlecznym Piotrze. W programie te Seans Ukryty – pokaz, którego szczegóły są trzymane w tajemnicy do ostatniej chwili. Widzowie kupujbilety, przychodzna wyznaczone miejsce i... muszdasinam porwa!

Program uzupełniaj: autorski cykl Michała Oleszczyka, Malinobranie, w którym zaprezentuje jedne z najgorszych filmów w historii amerykaskiego kina, cykl filmów cyberpunkowych, Kino gatunkowego niepokoju, czyli cykl polskich filmów nawizujcych do kina gatunkowego (pokazom bdtowarzyszyły spotkania z twórcami), pokazy z cyklu VHS Hell i oczywicie specjalny seans „Pulp Fiction” z udziałem Krystyny Czubówny i Tomasza Knapika.

Gociem specjalnym festiwalu bdzie Sergio Martino. To jeden z najwaniejszych twórców w historii włoskiego kina gatunkowego. W latach siedemdziesitych i osiemdziesitych nakrcił dziesitki westernów, horrorów, thrillerów i filmów science fiction, w tym takie klasyki jak „Torso”, „Dziwny zwyczaj pani Wardh” czy „Wszystkie kolory ciemnoci”. Odpowiada teza film „Paco – maszyna mierci”, który był przebojem polskich bazarów z VHS-ami. 

mat. pras.