Carbon Silesia Festival 2022. Znamy kolejnych artystów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 13:50
Adana Twins, Gerd Janson czy Vhyce - znamy gwiazdy, które wystąpią 10 i 11 czerwca w Zabrzu podczas Carbon Silesia Festival 2022.
KraakSmaak
Kraak&SmaakFoto: mat. pras.

10 i 11 czerwca w Zabrzu po raz drugi odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej za sprawą Carbon Silesia Festival oraz plejady gwiazd sceny, których dźwięki wypełnią unikatową przestrzeń Sztolnii Królowa Luiza.

Audiowizualna oprawa, unikatowe i oryginalne miejsce, a także zróżnicowany program muzyczny - oto główne składowe CARBON Silesia Festival, którego organizatorzy zapewniają, że tegoroczne wydarzenie zapewni jeszcze więcej pozytywnych wrażeń.

Adana Twins grają wspólnie już od piętnastu lat, stale eksplorując bezbrzeżne rejony melodyjnego techno i deep house’u. Ich twórczość zyskała szersze uznanie, gdy dołączyli do legendarnej oficyny Watergate Records. W podobnym czasie stylem Niemców zachwycił się sam Solomun, który regularnie wykorzystywał w swoich setach kawałek "Uncompromising", a także wydał go w swojej wytwórni Diynamic. Na Carbon Silesia Festival wystąpią w magicznym anturażu, prezentując przedpremierowo wiele muzycznych nowości-specjalnie przygotowanych z okazji wizytacji w Zabrzu.

Źr. Cercle/Adana Twins playing an exclusive DJ set at Palais Longchamp in Marseille (France) for Cercle

Gerd Janson. Znakomity producent muzyczny i DJ słynący z wyrafinowanego gustu muzycznego. Artysta jest właścicielem jednej z obecnie najważniejszych wytwórni house’owych, Running Back, a od czasu do czasu zasiada teżw studio, tworząc muzykę we współpracy z Lauerem (jako Tuff City Kids) oraz Curio (jako Pink Alert).

Kraak&Smaak. Ich debiutancki album, wydany w 2015roku "Boogie Angst",zachwycił recenzentów i słuchaczy swoim innowacyjnym i nowoczesnym podejściem do tradycyjnego funku, które czerpało pełnymi garściami z brzmień w stylu Blaxploitation. Ich twórczość została doceniana przez największy gwiazdy muzyki, dzięki czemu K&S tworzyli oficjalne remixy dla takich twórców jak Moby, Chromatics, Royskopp. Przygotujcie się na dźwiękową burzę.

Vhyce. Portugalsko-włoski DJ i producent, który ostatnimi czasy w ekspresowym tempie zdobywa sympatie oraz uznania publiczności na całym świecie, czego niezbitym dowodem są wydane produkcje nakładem tak uznanych wytwórni jak: Pets Recordings, Street Tracks, AEON czy Monki & Friends.

Źr. Vhyce - Subdued

Seba. Jeden z najważniejszych artystów na scenie DnB, który pomimo upływu 20 lat na scenie - nie traci nic, a nic ze swojej świeżości i unikatowego podejścia do bassowych brzmień. Poza produkcją, która znajduje się w katalogach Good Loking Records, Metalheadz czy Hospital - unikatowe są także jego sety. Pełne emocji, energii oraz wrażliwości występy na żywo to coś na co czeka publiczność, zebrana na całym świecie od Wielkiej Brytanii po Australię.

Robert Manos. Aksamitny głos, emocjonalne teksty i wyrafinowane produkcje muzyczne to tylko pierwsze z brzegu określenia, które oddają charakter tej postaci. Rozchwytywany wokalista, a także niestrudzony w bojach MC-Robert Manos to postać, która zdobyła uznanie wśród każdego z miłośników muzyki R&B, reggae, ale także drum’n’bass. Jego początek przygody z tym ostatnim z wymienionych gatunków to istny przypadek i spotkanie w roku 2022 z legendarnym producentem Sebą.

Pysh. Zaczynał w 2004 roku od scratch'u i technik turntablistycznych, co dało mu pewność w kontroli nad płytą winylową. W późniejszym okresie zainteresowała go muzyka house, którą operuje do dziś pod różnymi postaciami.

Szafran. Oskar Szafraniec to producent i dj, który swoje pierwsze kroki w świecie muzyki elektronicznej stawiał już jako nastolatek. Swego czasu był znany jako najmłodszy producent w Polsce, a jego talent został szybko dostrzeżony zagranicą.


Mat. pras. Mat. pras.

Atlvnta to nowe muzyczne wcielenie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego, duetu, który zaistniał pod szyldem Lilly Hates Roses (projekt cieszył się dużym uznaniem wśród fanów muzyki alternatywnej, ma na swoim koncie dwa dobrze przyjęte albumy studyjne. Nowa formacja i nowy materiał muzyczny duetu powstały w 2020 roku.

Chino. Jeden z najprężniej rozwijających się oraz aktywnych reprezentantów sceny krakowskiej. DJ, producent i live performer w jednym, gdzie w bardzo umiejętny sposób miesza ze sobą doświadczenie w roli muzycznego producenta, jak i scenicznego wyjadacza.

Coals. Młody duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Zespół szybko zdobył uznanie słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które publikowali na Youtube kilka lat temu. Coalsi mają na koncie liczne występy na zagranicznych festiwalach, m.in. Positivus, Pohoda Festival, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound czy Iceland Airwaves.

iRobot. DJ, producent, remikser oraz promotor z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem na polskiej - i nie tylko - scenie muzycznej. Realizuje się zarówno na płaszczyźnie didżejskiej - solo, jak i współtworząc projekt Last Robots wraz z popularnym dziennikarzem radiowym i diggerem Bertem, ale także promotorsko-organizatorskiej.

Źr. SnowFest Festival/IRobot - SnowFest 2021 Online

Ros Addiction. Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, dj, producent i promotor znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum’n’bass. Historia Rosa, którego często określa się współtwórcą sceny druma'n'dbass w Polsce sięga przełomu lat 80. i 90., a jego aktywność dalej wyznacza trendy w kraju nad Wisłą.

An On Bast. Królowa polskiej elektroniki. Zaczynała w 2006, wtedy wydała swój debiutancki album i została wybrana spośród tysięcy kandydatów, jako przedstawicielka Polski podczas Red Bull Music Academy. Następne lata to ciągły rozwój. Zarówno na poziomie produkcyjnym, jak i występów na żywo. Anna to artystka, która równie dobrze może stworzyć pełen energii banger wywołujący zachwyt tłumów, jak i przygotować muzykę inspirowaną największymi twórcami muzyki klasycznej i współczesnej.

***

mat. pras/kd