Drzewoterapia dobra na depresję

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 10:38
Sylwoterapia, czyli przytulanie się do drzew, to bardzo modna ostatnio metoda leczenia wszelkich depresyjnych stanów i nie tylko. Ponoć bowiem drzewa mają dobroczynną energię.
Audio
Drzewoterapia dobra na depresję
Foto: Karina Duczyńska

To metoda znana od pokoleń. Podczas weekendowego spaceru po lesie wystarczy zaleźć odpowiednie drzewo, przytulić się do niego i wyciszyć. - W tradycji ludowej ta forma terapii istniała od zawsze: jak boli cię ząb, to obgryź korę z lipy, jeśli złamiesz sobie rękę, przyłóż gałąź dębową i owiń łykiem - wymienia Edward Marszałek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. - Mówiło się, że drzewa mają właściwości lecznicze i wierzono w to.

Zdaniem Ryszarda Ulmana, zajmującego się na co dzień medycyną naturalną, kontakt z drzewem daje człowiekowi pozytywną energię, a leśnicy sugerują, by podczas leśnych wędrówek przytulać się do akacji, jesiona, dębu albo jodły. Te drzewa bowiem pomagają się odstresować i dodają sił.

Dowiedz się więcej na ten temat słuchając nagrania materiału z radiowej Jedynki, załączonego do artykułu.

(kd)

Czytaj także

Większość z nas zgrzyta zębami!

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 11:18
Bruksizm to choroba cywilizacyjna, której podłożem są stres, napięcie i nadpobudliwość. Powoduje ona nieświadome zgrzytanie zębami i ich ścieranie, głównie podczas snu. O problemie opowiedziała w Jedynce lekarz stomatolog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Między marzycielstwem a pragmatycznym biznesem"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 13:24
Naukowiec, wynalazca, wizjoner, twórca atlasów mózgu – wszystkie te określenia pasują do prof. Wiesława Nowińskiego, który był gościem Jedynki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prawdziwy facet powinien to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 13:13
Bądź mężczyzną - chroń zdrowie, pod takim hasłem Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło program edukacyjny M 45+.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Już nie kupisz aspiryny w markecie?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 08:35
Obecnie wiele leków przeciwbólowych można dostać na stacjach benzynowych czy w sklepach spożywczych. Samorząd lekarski żąda jednak wprowadzenia zakazu sprzedaży leków poza aptekami.
rozwiń zwiń