Płyta tygodnia. Administratorr Electro - "Ziemowit"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:43
Album "Ziemowit" to drugie długogrające wydawnictwo w dyskografii Administratorra Electro. Teraz jest Płytą tygodnia w Czwórce.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. prasowe

Muzycznym celem, który przyświecał pracy w studio było wyróżnienie elektronicznej sfery projektu, tak aby stała się ona dominującym akcentem płyty. Brzmienia mają swoje korzenie w latach osiemdziesiątych, a syntezatory, których użyto do realizacji nagrań pochodzą właśnie z tamtego okresu. W stosunku do poprzedniej płyty Administratorra Electro, elektronika jest bardziej selektywna, a ilość zastosowanych brzmień mniejsza. Cały materiał powstał w studio, ale podstawy utworów stworzone zostały na gitarze, przez co ich źródło wypływa bezpośrednio z alternatywnego rocka. Administratorr Electo to również żywe instrumenty, które zostały użyte w czasie nagrań - obok tradycyjnych instrumentów pojawiły się również niekonwencjonalne perkusjonalia (butelki, rożnego rodzaju blachy i inne materiały z odzysku), które wzbogaciły gamę brzmień. Płyta Ziemowit zrealizowana został w studio Serakos w drugiej połowie 2015 r., a jej producentami są Robert i Magda Srzedniccy którzy odpowiedziami są brzmienie min. takich zespołów jak Riverside, Farben Lehrer, Komety, Lesław i Administratorr, Pustki, Skowyt.

Administratorr Electro to trio powołane do życia w 2013 r. przez Bartosza "Administratorra" Marmola, który poza realizowaniem się w macierzystej formacji Administratorr, oraz kontynuowaną współpracą z Lesławem (Komety) przy projekcie "Piosenki o Warszawie", poszukuje wciąż nowych brzmień i form prezentacji własnej twórczości. Wynikiem tych poszukiwań jest właśnie Administratorr Electro, w skład którego, obok Marmola, wchodzi także Paweł Kowalski (Stop mi!, Latające Pięści). 

Na krążku znajdą się utwory:

 1. Łokieć
  2. Fan
  3. Taś Taś
  4. Taś Taś część 2
  5. Złoty Pociąg
  6. La vagina de la muerte
  7. Piekło?
  8. Sama się przytulaj
  9. W telewizji
  10. Zbudujemy bazę
  11. Czekamy na cud
  12. Kropka nad „z"

***

mat.pras./kd


 

Zobacz więcej na temat: Czwórka elektronika MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Melancholy Hill, Bleach kontra Yuuki - będzie o nich głośno

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 12:00
W nowej audycji "Będzie głośno!" pojawili się młodzi artyści - grupa Melancholy Hill, Bleach i Yuuki, którzy na muzycznych kontach mają już wiele sukcesów. W Czwórkowym studiu było też sporo muzyki na żywo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brzeg Wschodni. "Tutaj nauczysz się produkować muzykę"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 15:00
Sezonową miejscówkę nad Wartą prowadzi jeden z najbardziej utytułowanych reprezentantów polskiej sceny elektronicznej. - To miejsce specyficzne i wyjątkowe, w którym młodzi muzycy mogą rozwinąć skrzydła - mówi Marcin Czubala.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Synestezja. Jak to jest widzieć muzykę?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 16:40
- Odkąd pamiętam, kiedy słyszałem jakąś melodię, w mojej głowie pojawiały się sceny, obrazy. Nie umiem inaczej odbierać muzyki. Ani jej tworzyć - mówi Pepe, twórca muzyki elektronicznej z Ostrowa Wielkopolskiego.
rozwiń zwiń