X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płyta tygodnia. Trentemøller "Obverse"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 08:00
Trentemøller wraca z nowym albumem "Obverse" i znakomitymi gośćmi, m.in. Rachel Goswell ze Slowdive i Jennylee z Warpaint. Duńczyk nieco odchodzi od post-punkowej surowości ostatnich płyt, w stronę bardziej elektronicznego, onirycznego, filmowego brzmienia.
Trentemller
Trentemøller Foto: Sofie Nørregaard/mat.pras.

Okładka płyty "Ovserve" Trentemøller Okładka płyty "Ovserve" Trentemøller

Jeden z najciekawszych europejskich producentów po kilku latach spędzonych na Brooklynie wrócił do rodzimej Danii - nowy album powstawał w zacisznym studio pod Kopenhagą, niedaleko plaży i zdaje się, że komfort pracy korzystnie wpłynął na formę nowego krążka. - Gdy czuję, że mam kryzys twórczy mogę po prostu pospacerować po plaży lub umówić się na piwo z jednym z kolegów - mówił w jednym z wywiadów. Anders zaczynając pracę nad "Obverse" chciał zapomnieć o ograniczeniach jakie nakłada na niego formuła scenicznego występu. 

To byłą jedyna rzecz, o której myślałem na początku - to nie musi być płyta, którą będę zmuszony dokładnie odtworzyć na żywo z zespołem. "Obverse" to album, przy którym chciałem w pełni wykorzystać możliwości studia - opowaidał

Początkowo miał to być materiał w całości instrumentalny, jednak ostatecznie połowa indeksów to piosenki zaśpiewane przez znakomite kobiece głosy: Rachel Goswell ze Slowdive, jednej z  ulubionych grup Duńczyka, a także: Liny Tullgren, Lisbet Fritze i Jenny Lee z Warpaint.

Zgodnie z zapowiedzią, album to jednak przede wszystkim producencki popis Trentemøllera - dbałość o każdy brzmieniowy szczegół, klimat i rozmach przywodzą na myśl kultowy już debiut artysty "The Last Resort". Oczywiście obok elektronicznych inspiracji słychać tu tez wyraźne echa dream-popu, shoegaze i nowej fali, ale obok indie melancholii pojawia się też niemal filmowy ton. Całość spaja zaś nordycka wrażliwość i zmysł balansu między tym, co jasne a mroczną tajemnicą, niepokojem i błogością, chłodną nastrojowością i ciepłymi tonacjami. 

Zawsze w mojej muzyce i brzmieniu sięgałem po kontrasty i tym razem jest podobnie. Sprzeczności są inspirujące - dodaje Anders

Idee Duńczyka zaadaptował też w swej pracy amerykański artysta Jesse Draxler - twórca oprawy graficznej płyty, wspaniale wykorzystując biel i czerń oraz godząc dynamiczne linie z czystością i prostotą wzoru. Łącząc ze sobą miłość do dream popu, mroźne syntezatorowe  brzmienia, filmowy klimat i surowość północnych krajobrazów, Anders stworzył swój oryginalny, intymny język, a "Obverse" jest dojrzałym dziełem oryginalnego, osobnego, wciąż niezwykle kreatywnego twórcy.
 

Tracklista:

01. Cold Comfort (feat. Rachel Goswell of Slowdive)
02. Church Of Trees
03. In The Garden (feat. Lina Tullgren)
04. Foggy Figures
05. Blue September (feat. Lisbet Fritze)
06. Trnt
07. One Last Kiss To Remember (feat. Lisbet Fritze)
08. Sleeper
09. Try A Little (feat. jennylee of Warpaint)
10. Giants 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak