Płyta tygodnia. Bryndal i Eklektik "Ile trzeba było tęsknić? Vol. 1"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 23:00
Bryndal i Eklektik przybywają ze swoim pierwszym wspólnym wydawnictwem, by nadać trochę polotu schyłkowi 2020 roku. Wyprodukowany i wyreżyserowany przez nich mikstejp to szalone słuchowisko, pełne dobrej energii i humoru.
Bryndal Eklektik
Bryndal EklektikFoto: Dominik Czerny/Mat. pras.

mikrofon radio studio czwórka 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Płyty tygodnia w Czwórce >>>

Na płycie pojawili się m.in. Pezet, Spinache, Kuba Knap, Medard, Envee, Ania Iwanek, MooLatte. Wersja kompaktowa jest już dostępna w sprzedaży JuNouMi Records i Asfalt Shop, a na początku 2021 roku możemy spodziewać się także wydania winylowego.

Pierwszy mikstejp duetu Bryndal/Eklektik powstawał ponad dwa lata i stanowi zapis sesji studyjnych z udziałem licznych przyjaciół projektu, którzy do słuchowiska dorzucili swoje bity, zwroty i cuty. "Ile Trzeba Było Tęsknić" to klasyczny mikstejp różnorodny muzycznie, nasycony samplami oraz przeniknięty szczerością MC Bryndala, który swobodnie krąży po tematach szeroko pojętej życiówki. To płyta zrodzona z potrzeby tworzenia, a brak napinki i przechwałek to tylko część jej wielu zalet.

Czytaj także:

Tematycznie mikstejp to pocztówka z czasów przepięknych melanży, szwendania się po mieście i słonecznej beztroski. Z epoki, za którą tęsknimy, a w której żyliśmy niedawno. "Ile Trzeba Było Tęsknić" to także płyta kojąca, na której Pezet przypomni nam, że w czasach konsumpcji "wszystko czego nam potrzeba to mniej", Kuba Knap obieca pozytywy ludzkich błędów, a Spinache odda hołd autoterapii przez muzykę. Energii szukajcie w przygodach "Ryjaszka" i "7 Rumów" oraz mocarnym "Doktorze, proszę rzucić okiem", za którego bitem stoi mistrz Envee. Pierwszy wspólny mikstejp Bryndala i Eklektika to materiał, za którym tęskniliście, choć nie byliście tego świadomi.

Bryndal - Eklektik to duet tworzony przez Jakuba Bryndala (producenta, rapera i dźwiękowca) oraz Bartosza Kuśmierczyka (Eklektik Selektah), didżeja z Ursynowa który od lat 90. buja warszawskimi parkietami. To projekt zrodzony z miłości do muzyki, świetnego przelotu mentalnego oraz palącej tęsknoty, by stworzyć coś własnego.

Są ludzie, dla których stały związek z muzyką to naturalna kolej rzeczy. Dla Bryndala i Eklektika miłość do muzyki to rzecz wyniesiona jeszcze z domu, kultywowana podczas diggingu, koncertowania, freestyle’u, nocnych setów didżejskich i audycji muzycznych. Eklektik zaczął swoją przygodę z DJ-ingiem w wieku 14 lat, gdy rozkręcając warm-up do fazy wrzenia, zdał sobie sprawę, że jest skazany na sukces. Działał m.in. w ekipach Koka Fellaz i Good Lovin Music oraz w diggersko - graficiarskim crew HANDA. Razem z Bryndalem prowadzą audycję Beat Kultura w Radio Kampus, która wyrosła z cyklu imprez, goszczących wymiataczy sceny klubowej z całego świata. Bryndal to urodzony w Toruniu wyznawca J.Dilli, którego featuring zamyka płytę Pezeta "Muzyka Współczesna". Jako beatmaker działał m.in. z Moo Latte, Robertem Rychlickim, czy zespołem Gribojedow. Pracując w studio, realizował nagrania dla Moniki Borzym, Macieja Obary, czy Stanisława Soyki. 

W 2017 roku Bryndal i Eklektik postanowili spełnić swoje marzenia i zaczęli pracować nad wspólnym materiałem. Mikstejp "Ile Trzeba Było Tęsknić" to wyreżyserowane przez nich słuchowisko, na którym pojawiają się w roli producentów i raperów, a także gospodarzy ciekawych featuringów. To bardzo różnorodny, a zarazem spójny materiał – pocztówka z czasów sprzed 2020 roku, w których zagubienie miesza się z szaloną zabawą, miłość ze zniecierpliwieniem, a jedyną stałą jest potrzeba tworzenia.

JuNouMi Records BIO

Zasłużony wydawca płyt winylowych, który w tym roku obchodził swoje 18te urodziny zapowiada nowe produkcje ze swoim logo. JuNouMi znane jest przede wszystkim z wydawanych od 2002 winylowych składanek, na których pojawiali się raperzy, producenci i didżeje z całej Polski. Wśród setek artystów, którzy pojawili się na płytach JNM można znaleźć takie ksywy jak Afront, Dizkret, donGuralesko, Eis, Eprom, Haem, Kixnare, Łona i Webber, Magiera, Metro, NOON, O.S.T.R., Ortega Cartel, Pezet, Praktik, Rasmentalism, Smarki Smark, Ten Typ Mes i wielu innych. 

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Azja, origami, "Parasite" i czerwony dywan, czyli Festiwal Pięciu Smaków

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:29
25 listopada ruszy internetowa odsłona festiwalu. Tym razem, zgodnie z dalekowschodnim kalendarzem lunarnym, patronuje jej Metalowy Szczur. 
rozwiń zwiń