Płyta tygodnia: Wrona "Sen o smaku lukrecji"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 06:00
5 listopada 2021 roku w sklepach i serwisach streamingowych pojawiło się kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia, płyta laureatki tegorocznego konkursu Czwórki Polskiego Radia – Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Wrona fot. Ewelina Słowińska
Wrona fot. Ewelina SłowińskaFoto: Ewelina Słowińska

Wrona Będzie Głośno - grafika 1200.jpg
Weronika "Wrona" Jasiówka laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!"

Od pięciu lat w audycji Czwórki "Będzie głośno!" pojawiają się młodzi, niezależni twórcy i wykonawcy, prezentujący szerokie spektrum muzycznych poszukiwań. Oprócz możliwości osobistego zaprezentowania swych nagrań na antenie i rozmowy w audycji "Będzie głośno!", artyści ci dostają szansę debiutu płytowego, poprzez udział w ocenianym przez Czwórkowe jury konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".

Zobacz więcej:

W tym roku jury jednogłośnie zdecydowało, że na płytę najbardziej zasługuje materiał przysłany przez Weronikę Jasiówkę, czyli Wronę. To artystka o niezwykle ciekawej osobowości, założycielka i perkusistka żeńskiego zespołu rockowego Brain's All Gone, z którym zagrała ponad 200 koncertów, nie tylko w Polsce i dotarła do półfinału jednego z telewizyjnych konkursów muzycznych. W 2018 roku Wrona rozpoczęła działalność solową, a jej głos można było usłyszeć na singlu "Divide & Conquer" kalifornijskiego duetu Dj La Riots.

Wydawana właśnie płyta "Sen o smaku lukrecji", autorskie przedsięwzięcie Wrony, niemal w całości została przez nią skomponowana, artystka zagrała na wszystkich instrumentach i napisała prawie wszystkie teksty. Tylko w kawałku "Teraz ja" współautorem i producentem jest Juliusz Kamil.

Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" tak mówi o tegorocznej laureatce: Wrona jest kolorowym wulkanem, dla której wizerunek jest prawie tak samo ważny, jak tworzenie muzyki. W jej twórczości liczą się słowa. Korzysta z przywileju niezależnej artystki, która nie musi się martwić, czy tekst jest wystarczająco bezpieczny, czy nie. Konsekwentnie małymi kroczkami buduje swój świat, nie powierzając swojej muzyki i wizerunku producentom. […] Niezależna, nie boi się ryzykować i pomimo wygranej w konkursie - nie jest "produktem na sprzedaż".

Zobacz także:

My uważamy, że mimo takich deklaracji niezwykle zgrabne utwory Wrony, utrzymane w stylistyce electro/alternative/pop, znajdą wielu nabywców.

___

Partnerami konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", są Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Stowarzyszenia Autorów ZAiKS wyróżniło Wronę w edycji 2021 także za najlepszą muzykę i teksty wśród wszystkich przysłanych na konkurs materiałów. Artystów zainteresowanych takim początkiem kariery informujemy, że następna edycja konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" wystartuje wiosną 2022 roku.


Wrona "Sen o smaku lukrecji" Wrona "Sen o smaku lukrecji"

Tracklista:

 1. COZONOGI
 2. DOUBLE TAP
 3. STRVNGERS
 4. TERAZ JA!!! (RADIO EDIT)
 5. TERAZ JA!!!
 6. MATKA TERESA
 7. TINDER BINGO
 8. JAK DEBBIE HARRY
 9. D.I.E (WHO'S GONNA SAVE U NOW)
 10. SEN O SMAKU LUKRECJI
 11. NEBRASKA

***

mat.pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Pop muzyka rozrywkowa

Czytaj także

Kowalski: "Gangster" rozpoczyna nowy rozdział w mojej muzyce i w życiu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 16:09
- Kowalski to nowy artysta, dojrzały. Mam nadzieję, że jego nowe dźwięki będą go bardziej określały - mówił o sobie muzyk, który właśnie powraca z nowym singlem "Gangster", promującym płytę "Anomalie". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie głośno!" ma 5 lat. Kto debiutował w Czwórce?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 13:00
Marta Zalewska, Mery Spolsky, Bass Astral x Igo, Sonbird, Odet i Arek Kłusowski - wśród muzyków, którzy debiutowali w Czwórce są gwiazdy z pierwszych miejsc list przebojów, zdobywcy złotych płyt i artyści, którzy błyskawicznie wyprzedają bilety na koncerty.
rozwiń zwiń