Płyta tygodnia: Kwiat Jabłoni "Wolne serca"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 05:30
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to uroczyste obchody, specjalny koncert i okolicznościowy album. Tym razem tego zadania podjął się zespół Kwiat Jabłoni, czyli Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz i wraz z zaproszonymi gośćmi odświeżyli polskie przeboje z ostatnich dekad.
Kwiat Jabłoni w składzie Kasia i Jacek Sienkiewicz.
Kwiat Jabłoni w składzie Kasia i Jacek Sienkiewicz.Foto: mat. prasowe/Agora Music

Jak mówią muzycy - płyta pod znaczącym tytułem "Wolne serca" powstała z potrzeby serca. -  Chcieliśmy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi. 

"Wolne Serca" to dziesięć piosenek, które ukształtowały kilka pokoleń Polaków i łączy je jedno przesłanie - miłość do wolności. Kwiat Jabłoni zaprosił do współpracy wspaniałych artystów: Igo, Jucho, Kasia Lins, Kuba Kawalec, Miuosh, Natalia Grosiak, Natalia Kukulska, Sanah.  


Okładka płyty "Wolne serca" duetu Kwiat Jabłoni. Okładka płyty "Wolne serca" duetu Kwiat Jabłoni.

TRACKLISTA: 

  1. NIE, NIE, NIE – KWIAT JABŁONI 
  2. WOLNE PTAKI – NATALIA KUKULSKA 
  3. JUTRO MOŻEMY BYĆ SZCZĘŚLIWI – KASIA LINS 
  4. ŚWIATŁA MIASTA – MIUOSH 
  5. WARSZAWA, JA I TY – SANAH 
  6. KLUS MITROH – IGO 
  7. PŁACHTA NIEBA – JUCHO 
  8. TRWAJ CHWILO, TRWAJ – NATALIA GROSIAK 
  9. MÓWIĘ CI, ŻE – KWIAT JABŁONI 
  10. NIE PYTAJ O POLSKĘ – KUBA KAWALEC 

Katarzyna i Jacek Sienkiewiczowie są dziećmi Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar. Jako Kwiat Jabłoni śpiewają o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniając słuchaczy do namysłu i nie pozostawiając obojętnym. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę, wyprzedali sporą część trasy koncertowej. Mają w dorobku dwa studyjne albumy: "Niemożliwe" (2019) i "Mogło być nic" (2021).

Kwiat Jabłoni - “Nie, nie, nie” |Kwiat Jabłoni

mat. prasowe/kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka