Płyta tygodnia: Eurodanek "Moja Era"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2022 22:00
"Moja Era" jest podsumowaniem kilkuletniego procesu, w którym Eurodanek wychodząc od inspiracji muzyką eurodance, a następnie swobodnie pożyczając z takich gatunków jak reggaeton, rave, jungle czy rap stworzył niepowtarzalny, indywidualny styl wciąż poruszając się w ramach popowego przeboju.
Eurodanek Moja Era.
Eurodanek "Moja Era".Foto: mat. promocyjne

Płyta ukazała się w lipcu 2022 roku nakładem Tygrysy Records. Popowa przebojowość krążka została podlana niemal punkowym ładunkiem energii i okraszone tekstami balansującymi pomiędzy absurdem, a szlagierem.

Eurodanek - król farmazonu, życiowy fighter, czuły romantyk, wokalista, gitarzysta, hustler, producent, inżynier dźwięku, człowiek renesansu. Pierwsze szlify zdobywał w indierockowej grupie Wilga, później członek warszawskiego kolektywu Polonia Disco, gdzie zdobył potężny dance’owy warsztat. Solo zadebiutował singlem "W ruchu cały czas", który obleciał niejeden parkiet. - Wśród moich znajomych często pojawiało się stwierdzenie, że coś jest "obciachem", "betonem". Eurodanek pojawił się, bo zaczęło mi brakować wolności ekspresji - wspominał w Czwórce gość Czwórki. - Granica między pastiszem a kiczem jest płynna. Mam tę świadomość i nie zamierzam się z nikogo wyśmiewać.

EURODANEK - W Ruchu Cały Czas (feat. Kicia) / Polonia Disco

Później pojawiły się "Eden", "Moja Era" nagrany z DJ’em Gipsym i wydany przez nowy label Błażeja Króla - Tygrysy Records oraz JEBAX i remix Mojej Ery wydany przez legendarny WIXAPOL S.A. Eurodanek współpracował także z Królem przy utworze "Przyszedłem tu.." z Quebonafide na feacie, a ostatnio na nasze ręce złożył „Posejdona”, zapowiadający bezpośrednio nadejście długogrającego krążka.


Eurodanek, czyli Mateusz Danek Eurodanek, czyli Mateusz Danek

Muzyka EURODANKA powstaje spontanicznie, w ruchu, a koncerty to sensualna podróż w świat rejwu, miłości i high energy. No dobra, nie tylko sensualna, bo spora część koncertu to rasowa wixa. Mateusz Danek jest także częścią grupy artystycznej i niezależnej wytwórni płytowej Polonia Disco, którą tworzą członkowie cenionych wśród krytyków alternatywnych grup Sorja Morja, Enchanted Hunters i Wilga.

mat. prasowe/kul

Zobacz więcej na temat: muzyka elektroniczna