X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seong-Jin Cho zwyciężył Konkurs Chopinowski!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 08:40
Seong-Jin Cho decyzję o tym, żeby wziąć udział w Konkursie Chopinowskim, podjął jako 11-latek. Dziś jest pierwszym pianistą z Korei, który zwyciężył najważniejsze chopinowskie zawody.
Audio
  • Seong-Jin Cho zdradza, jak zamierza uczcić zwycięstwo w Konkursie Chopinowskim, a Szymon Nehring opowiada, czym jest dla niego zdobyte wyróżnienie (Nowiny/Czwórka)
Zwycięzca konkursu, zdobywca złotego medalu i laureat pierwszego miejsca Seong-Jin Cho z Korei Południowej przyznał, że miłość do Chopina rozpoczęła się u niego od Rafała Blechacza
Zwycięzca konkursu, zdobywca złotego medalu i laureat pierwszego miejsca Seong-Jin Cho z Korei Południowej przyznał, że miłość do Chopina rozpoczęła się u niego od Rafała BlechaczaFoto: PAP/Paweł Supernak

Seong-Jin Cho urodził się 28 maja 1994 r. w Seulu, studiuje w Konserwatorium Paryskim pod kierunkiem Michela Beroffa. Jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Moskwie (2008) i konkursu pianistycznego w Hamamatsu (2009, Japonia). Zdobył także III nagrodę w Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Rosji (2011) oraz im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2014).

Triumfator Konkursu Chopinowskiego otrzymuje, obok złotego medalu, również nagrodę finansową w wysokości 30.000 €. 

Serwis specjalny
fortepian 1200.jpg
Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

II nagrodę (25.000 €) i srebrny medal zdobył Charles Richard-Hamelin z Kanady, zaś III nagrodę (20.000 €) i brązowy medal - Kate Liu ze Stanów Zjednoczonych. Kate Liu została również laureatką nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków (5000 €).

IV nagrodę (15.000 €) otrzymał Eric Lu ze Stanów Zjednoczonych, V nagrodę (10.000 €) Yike (Tony) Yang z Kanady, zaś VI nagrodę (7000 €) - Dymitr Szyszkin z Rosji.

Wyróżnienia (4000 €) otrzymali: Aljoša Jurinić z Chorwacji, Aimi Kobayashi z Japonii, Georgijs Osokins z Łotwy oraz polski pianista Szymon Nehring.

***
Przesłuchania 17. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina rozpoczęły się 3 października, wzięło w nich udział 78 pianistów z 20 krajów. Zmagania uczestników oceniało 17-osobowe, międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.
Organizatorem XVII Konkursu Chopinowskiego jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
kul/bch/jp/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

1927. Jerzy Waldorff i Chopin na akumulatorach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 12:18
Jerzy Waldorff był jednym z nielicznych słuchaczy pierwszego Konkursu Chopinowskiego w styczniu 1927 r. Zapraszamy do wysłuchania jego wspomnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seong-Jin Cho wygrał Konkurs Chopinowski. "Nie mogę w to uwierzyć"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 18:33
Zwycięzcą XVII Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina został Seong-Jin Cho z Korei Południowej. Jedyny Polak w stawce dziesięciu finalistów, Szymon Nehring otrzymał wyróżnienie. Kate Liu z USA otrzymała nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.
rozwiń zwiń