Fonovel w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 15:46
Zespół zaprezentował się słuchaczom i widzom Czwórki 5 marca w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
5 marca w "Ministerstwie Dźwięku" wystąpił na żywo zespół Fonovel. Łódzkie trio uraczyło widzów i słuchaczy Czwórki dynamicznymi kompozycjami i frapującymi dźwiękowymi fakturami wyczarowywanymi za pomocą bębnów, syntezatorów i gitary.

Zespół powstał we wrześniu 2009, tworzą go: Radek Bolewski, Dominik Figiel i Paweł Cieslak – muzycy wywodzący się z formacji takich jak Lstadt, Radiev, 19 Wiosen, TRYP, Lostenfound, Been Zeen. Mają na koncie udział w wielu wydawnictwach, a także prestiżowych polskich i zagranicznych festiwalach m. in.: SXSW (Austin) USA, Heineken Opener Festiwal, OFF Festiwal, Coke Festiwal czy Slot Festiwal.

O swojej muzyce mówią: "Wieloznaczność przekazu zawarta w prostych formach to nasza muzyczna filozofia. Fonovel jest połączeniem odważnych poszukiwań dźwiękowych, mocnych bębnów, gitar i pulsujących partii Minimooga z zamiłowaniem do ujmujących melodii".

W lipcu 2010 ukazała się EP-ka, będąca przedsmakiem trzynastu nowych utworów, które znajdą się na płycie długogrającej zatytułowanej "Good Vibe". Album pojawił się na rynku 7 marca tego roku.

"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w Czwórce w soboty w godz. 18.00-19.00. Prezentowane są w niej młode polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Czytaj także

Mosqitoo w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2011 10:32
Przebojowy electropopowy duet zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 22 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

D4D w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:52
Ekstrawagancka trójmiejska grupa zaprezentowała swoje nowe oblicze w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senk Że w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 16:50
Pionierzy dancehallu i mistrzowie słowa zaprezentowali się na czwórkowej scenie w sobotę 12 lutego.
rozwiń zwiń