O.S.T.R! - koncert promujący album Jazz Dwa Trzy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 11:13
Po raz drugi w gliwickiej Starej Fabryce Drutu wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich artystów hip-hop'owych - O.S.T.R!


O.S.T.R to muzyk, raper, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. Własne próby z Hiphopem rozpoczął w wieku 12 lat - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Pierwsze poważne kroki stawiał w ramach łódzkich grup BDC, LWC i Obóz TA. W późniejszym okresie O.S.T.R. działał już solo. Na koncercie artysta będzie promował swój najnowszy krążek – Jazz Dwa Trzy. Na tym albumie O.S.T.R. chciał stworzyć coś nowego, świeżego, coś czego nikt wcześniej nie słyszał. Pozwolił sobie na pełen przelot nad winylowym królestwem płyt wzbogaconym o żywe basy, Rhodesy, trąbki, flughorny i gitary. Płyta została nagrana w przeciągu miesiąca poprzedzającego premierę, ale przygotowania do jej nagrania trwały ponad pół roku. Ostry wraz z Haemem robili wszystko by zaspokoić swą muzyczną wizję albumu. Zjeździli pół Europy, nie raz śpiąc w samochodzie, by zaoszczędzoną w ten sposób sumę przeznaczyć tylko na płyty. Owocem tych poszukiwań były przesample i to nie tylko ze znanych i poszukiwanych winyli, ale i z takich, o których istnieniu mało kto słyszał. Ważnym wydarzeniem w tworzeniu albumu był koncert zagrany wspólnie z formacją Pink Freud, koncert ten zainspirował Ostrego do stworzenia także własnych próbek z żywych instrumentów, wzbogacających zebrany materiał winylowy. „Jazz, dwa, trzy” to podróż w głąb wyobraźni oraz środkowy palec po raz kolejny pokazany komercji. O.S.T.R. jest niezwykle żywiołowy na koncertach, nie ogranicza się do sztywnego repertuaru, zatem tego koncertu nie można przegapić!
Imprezę poprowadzi dj. HopBeat. Suport zagrają: Kilka Ważnych Kroków (Jastrzębie Zdrój) i Szkodnik (Szprotawa)

03.09.2011 Gliwice , Stara Fabryka Drutu ul. Dubois 22 info: www.megayoga.pl

Wejścia do zdobycia na antenie Czwórki.

/


Czytaj także

Najnowszy teledysk Teloniusa

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 15:20
„Let’s make Love tonight”
rozwiń zwiń

Czytaj także

PHFNG, Bizon & Kopruch - Nie lubię

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 09:00
Czwórka na pewno nie lubi deszczowego lata. A czego nie lubią raperzy z Katowic? Przekonajcie się sami słuchając ten pozytywny kawałek autorstwa PHFNG, Bizona i Koprucha na bicie Bob Air’a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wretch 32 wydaje album ”Black And White”

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 08:00
Od początku roku na naszej antenie mogliście usłyszeć kolejne piosenki zapowiadające drugi album brytyjskiego rapera i MC - Jermaine Scotta, znanego jako Wretch 32.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Skinny Patrini zagrał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:00
W sobotę, 13 sierpnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w audycji "Ministerstwo Dźwięku" był duet "Skinny Patrini". Posłuchaj i obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 11:55
Laureatka Paszportu Polityki, zdobywczyni kilku Fryderyków m.in. w kategoriach Autor Roku oraz Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej, niezwykle utalentowana i jeszcze bardziej kontrowersyjna Maria Peszek na koncercie w Delikatesach 16 września!
rozwiń zwiń