Mistrzowie gier komputerowych wybrani

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2011 20:28
Krajowe finały World Cyber Games oraz turniej Samsung Euro Championship dobiegły końca. Polacy zdobyli 3 złote medale! W Czwórce podsumowujemy wyjątkowe rozgrywki.
Audio

Finały największego turnieju gier komputerowych, World Cyber Games, jak zwykle budziły wielkie emocje. Walczono w 6 kategoriach, grając w StarCraft2, League of Legends, Counter-Strike, FIFĘ 11, Tekkena 6 oraz grę na smart fony Asphalt 6. Rezultatem wszystkich rozgrywek był wybór Reprezentacji Polski. Na światowe finały WCG pojedzie 15 zawodników – 2 drużyny 5-osobowe i 5 zwodników w grach pojedynczych.

– Wrzawa na sali była tak niesamowita, jak na prawdziwych Igrzyskach Olimpijskich. To już jest sport – mówi Bartek Dramczyk z Magazynu Chip.

Rozgrywkom WCG towarzyszyły Mistrzostwa Europy w grach komputerowych - turniej Samsung Euro Championship. Uczestnicy imprezy, oprócz możliwości sprawdzenia swoich sił w wielu topowych grach, mogli zagrać w najnowsze produkcje oraz uczestniczyć w specjalnych warsztatach poświęconych tworzeniu gier komputerowych.

- Zwiedzający mogli poznać także nowoczesne technologie w strefie produktowej. Prezentowany były tablety oraz najnowsze notebooki dla graczy. Zaprezentowano także wielkie nowości – Forza Motosport 4 oraz Call of Duty: Modern Warfare 3 – opowiada Anna Sawa, z biura organizatora SEC.

O klimacie jaki panował podczas rozgrywek, więcej dowiedzieć się można słuchając dźwięków audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Test gry: Uncharted 2 (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2011 19:38
W czwórkowej "Zagrywce" opowiadamy o grze, która serca wielu graczy podbiła już jakiś czas temu. Jednak mimo upływu czasu, gra nadal warta jest uwagi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa zamieni się w stolicę gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 18:32
W piątek wystartuje Samsung Euro Championship – mistrzostwa Europy w grach komputerowych, które po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry: "God of War III"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 20:58
– W moim rankingu dotyczącym grafiki, ta gra znajduje się na miejscu drugim – zdradza Leszek Smosarski.
rozwiń zwiń