Test gry "Podaj cegłę" – rozwiń biznes budowlany

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 01:00
- To gra, która dla wielu początkujących graczy będzie dobrym wprowadzeniem w świat nieco trudniejszych ekonomicznych gier – mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
Audio

Podczas zabawy staramy się zbudować miasto. Wygrywa osoba, która zbierze jak najwięcej pieniędzy. Zarabia się je wygrywając przetragi na budowę i oddając skończone budowle do użytku. Zanim jednak wszystko wybudujemy, to trzeba zatrudnić robotników różnych fachów i im zapłacić.

W pudełku znajdują się karty, na których znajdziemy rysunki majstrów, brygadzistów, pomocników oraz uczniów. Zarządzanie ekipą budowlaną utrudniają nieprzewidziane okoliczności, takie jak pożary, epidemie lub ulewy. Poza tym, robotnicy czasami wszczynają awantury, ulegają wypadkom w pracy, lub po prostu nie pojawiają się na budowie, ponieważ dzień wcześniej byli u cioci na imieninach.

- Nie jest to ciężka gra ekonomiczna. Łączy w sobie odrobinę losowości i sporo myślenia. Dostarczy ona radości osobom, które lubią pokombinować, a przy tym jest bardzo estetyczna – mówił w audycji "Czwarty wymiar" Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.

W czasie gry za pomocą kartonowych puzzli gracze budują trójwymiarowe budynki, w efekcie rozgrywki powstaje prawdziwa makieta miasta. Więcej na temat gry dowiesz się słuchając nagrania audycji.

/
bch
Zobacz więcej na temat: gra pieniądze

Czytaj także

"Mafia" – klasyka w ulepszonej wersji

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 20:37
Ten tytuł jest dobrze znany fanom gier fabularnych. W wersji, którą testowaliśmy dla Was w cyklu „RozgGRYwka” pojawiło się kilka dodatkowych elementów, choć akurat planszy wśród nich nie było.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakazana Wyspa" - zdążyć przed wodą

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 14:47
Ta planszówka jest nietypowa, bo polega na współpracy graczy. Wspólny wysiłek skupia się zabraniu z pewnej wyspy skarbów zanim wszystko zaleje woda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry: "Trivial Pursuit. Załóż się" – trochę jak krzyżówka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 21:30
- Fajna gra, która nas tak wciągnęła, że o mały włos, a byśmy się spóźnili na program – recenzował Kuba Marcinowicz, który wspólnie z Kamilem Jasieńskim omówił planszówkę sprawdzającą wiedzę z życia... Angeliny Jolie.
rozwiń zwiń