X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Galerianki" są obok nas

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2009 13:01
Świat pomieszanych wartości przedstawiony przez Katarzynę Rosłaniec
Audio

 

Debiut reżyserski Katarzyny Rosłaniec został nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Produkcja spotyka się z przychylną krytyką, zdobywając uznanie na rodzimych festiwalach - w Koszalinie, Wrocławiu, i tych za granicą - w Toronto i Bangkoku. Najwyższa pora aby szersza publiczność poznała "Galerianki", czyli młodzieżową prostytucję.

W telegraficznym skrócie to wychowawcze kino traktuje właśnie o tym. Film zmienia nastawienie do rzeczywistości rozgrywającej się w galerii handlowej. Oto są nastolatki, które spędzają czas w świątyniach próżności w poszukiwaniu łatwej rozrywki... i sponsorów. Odtwórczynie tytułowych ról to aktorki amatorki. Temat, właściwie problem społeczny jest dość wstydliwy dla narodu, który skrzętnie unika "niewygodnych" kwestii. Gimnazjalistki traktują swoje ciało jak towar, handlują nim w zamian za ekskluzywne upominki. Dialogują w specyficzny dla siebie sposób, przekręcając szyk wyrazów. Inspiracja zaczerpnięta z wirtualnego świata, na pewno nie z rozmów z rodzicami. Bo dziewczyny  ciepła i czułości w domu nie znajdują, nierzadko takiego azylu w ogóle nie mają. Dowartościowują się, szukają akceptacji, uciekają przed samotnością... w centrach handlowych.

Rosłaniec pokazuje problem z socjologiczną analizą, dosadnie, czasami wręcz prymitywnie, ale kino musi konfrontować się ze współczesnością. Erozja standardów moralnych szokuje; wbrew pozorom nastolatki to kruche osobowości o wciąż nieukształtowanej psychice.

Świat pomieszanych wartości, a wraz z nim muzyka O.S.T.R. w tle. Film Katarzyny Rosłaniec warto zobaczyć!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W świecie galerianek

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2009 16:39
Na tegorocznym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni swój pierwszy pełnometrażowy film pokazała Katarzyna Rosłaniec. „Galerianki” docenili członkowie jury, którzy przyznali młodej reżyserce nagrodę w kategorii - debiut reżyserski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost agresji w gimnazjach i podstawówkach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 07:08
W zeszłym roku w gimnazjach i podstawówkach policja odnotowała wzrost spraw zakwalifikowanych jako "uszczerbek na zdrowiu" do ponad 2,2 tys., z 1,3 tys. w roku poprzednim - wynika z materiałów policyjnych, do których dotarła "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gimnazjaliści piją, palą, próbują narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 19:24
W gimnazjum uczniowie zaczynają palić, pić i chodzić na wagary - wynika z badań przeprowadzonych w Warszawie. Według naukowców okres krytyczny to II klasa gimnazjum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galeria

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 10:10
Dziś odcinek o nowych znaczeniach słowa „galeria”. Dlaczego centrum handlowe nazywamy „galerią”? Co wspólnego ze sztuką może mieć „galeria rabatów”?
rozwiń zwiń