"DC Liga Super-Pets" i "Niewiniątka". Co zobaczymy w kinie?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 13:55
"DC Liga Super-Pets", czyli Superman i jego pupil, ale także horror przesiąknięty Skandynawią, czyli "Niewiniątka". Łukasz Muszyński ocenia premiery filmowe. 
Pozytywne emocje w kinieZdj. ilustracyjne
Pozytywne emocje w kinie/Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Bohaterem "DC Liga Super-Pets" jest Krypto, czyli pies Supermana. - Młody superbohater oraz jego pupil, wysłani w kapsule ratunkowej, lądują na Ziemi. Superman i Krypto razem dorastają i walczą ze złem - opowiadał Łukasz Muszyński. Jak tłumaczył, budują relację, w której jednak pojawia się "potężna luka", gdy Superman postanawia się ożenić ze swoją ukochaną. - Wówczas Krypto jest zazdrosny. Okazją, by nadrobić męskie więzi, będzie moment, w którym pojawi się wspólny wróg, który postanowi zniszczyć Ligę Superbohaterów. Tylko pies Krypto oraz zwierzęta ze schroniska będą mogły ocalić świat - podkreślał. 

W tym filmie jednak Superman to postać drugoplanowa. - Nie grzeszy inteligencją, choć ma wielkie muskuły - mówił gość Czwórki. - Jeśli chodzi o Aquamana, to egotyk, zapatrzony w siebie. Batman pogrążony jest w odmętach depresji i samotności. Gdy bohaterowie spojrzą w te wierne psie oczy wyrażające morze miłości, będą wiedzieć, że przyjaźń jest najważniejsza, a rodzina - nawet tak patchworkowa - stanie za nami murem - podkreślał. 

Źr. Warner Bros Polska/Zwiastun #1 DC Liga Super-Pets

W polskim dubbingu usłyszymy Roberta Więckiewicza i Arka Jakubika. - Panowie dają z siebie wszystko i naprawdę są bardzo zabawni - podkreślał Łukasz Muszyński. W oryginalnej wersji językowej, filmie w reżyserii Jareda Sterna, Dwayne Johnson użycza głosu superpsu, na ekranie usłyszymy też głosy Kevina Harta, znanego m.in. filmy z cyklów "Jumanji" i "Sekretne życie zwierzaków".

Posłuchaj
13:42 czwórka muszyński 2022_07_29-10-14-36.mp3 Łukasz Muszyński omawia premiery filmowe: "Niewiniątka" i "DC Super-Pets" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jednym z najlepszych horrorów tego roku - zdaniem Łukasza Muszyńskiego - jest obraz "Niewiniątka" Eskila Vogta. To "film przesiąknięty Skandynawią, surowy, tajemniczy, przeszywający i zimny". - Ten reżyser potrafi nakręcić zarówno komediodramat z życia pogubionych trzydziestolatków, jak i prawdziwe kino grozy rodem z blokowisk Oslo - podkreślał gość Czwórki. 

Główną bohaterką jest 9-latka - samotna, obrażona na świat - Ida, która przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca. - Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida poznaje Bena, który ma dar telekinezy, ale i mroczną stronę: wiele nienawiści i okrucieństwa - mówił Łukasz Muszyński. - To świetnie działa na ekranie - podkreślał.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb)

Data emisji: 29.07.2022

Godzina emisji: 10.14

kd

Czytaj także

Magda Lamparska - jak została dziewczyną gangstera?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 16:20
Gangsterzy, gigantyczne pieniądze, szybkie samochody i piękne kobiety - tego na pewno nie zabraknie w filmie "Jak pokochałam gangstera". - Film jest inspirowany życiem Nikodema Skotarczaka "Nikosia". Jest to wizja reżysera na temat historii jego życia - mówi Magda Lamparska, odtwórczyni roli Halinki. - Oglądając obraz, trzeba więc pamiętać, by nie brać wszystkiego dosłownie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości serialowe 2022 - nie tylko "House of the Dragon"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:26
Na liście seriali, które pojawią się w tym roku będzie sporo nowości, m.in. "Ród Smoka", czyli "House of the Dragon". Czekamy także na kolejną odsłonę hitu "Władca Pierścieni" i ekranizację komiksu "Sandman".
rozwiń zwiń