X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzeba robić, żeby "COŚ" zrobić

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 14:00
"Wzięty" i "rozchwytywany" to określenia najczęściej pojawiające się w kontekście Honzy Zamojskiego. Artysta, projektant, wydawca książek oraz kurator w "Stacji Kultura" opowiadał o planach na przyszłość i rezydenturze we Florencji.
Audio
  • o czeskiej mentalności, rezydencji we Florencji i wystawie w Krakowie opowiada Honza Zamojski

 - Słowa uznania mnie cieszą, ale do komplementów podchodzę trochę nieufnie. Bo zauważyłem, że żyjemy w czasach, w których jest coraz większy rozdźwięk między zachwytami a stanem faktycznym dorobku danego artysty - mówi gość Czwórki. - Dobrze jest wiedzieć, że to, co robisz komuś się podoba. Ale staram się nie koncentrować tylko i wyłącznie na tym i dalej robię swoje.
Honza Zamojski jest wydawcą, grafikiem, projektantem, kuratorem wystaw, autorem instalacji i wideo-artu. Współtworzył Stowarzyszenie i Galerię Starter, obecnie prowadzi małe wydawnictwo Morava publikujące artystyczne książki.
 - Końcówka ubiegłego i początek tego roku były dla mnie bardzo pracowite. Miałem wystawy w Krakowie, Białymstoku i w Toruniu, zrobiłem też festiwal książki artystycznej w Poznaniu - wymienia artysta. - Wychodzę z takiego założenia, że w pewnym sensie jestem rzemieślnikiem. Muszę dużo pracować, żeby wypracować sobie metodę tworzenia. A kiedy nic nie robię, to od razu robię się chory.
Teraz Honza Zamojski pracuje nad wystawą w warszawskiej Galerii Foksal, kolejną ekspozycję artysta przygotuje w listopadzie dla Zachęty, przez miesiąc będzie także rezydentem we Florencji. Nagranie ze "Stacji Kultura" znajdziesz w w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.
kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najmłodszy kolekcjoner sztuki w Polsce zarabiał jako kelner w hotelu Polonia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 14:27
Ponad 250 dzieł sztuki współczesnej liczy w tej chwili kolekcja 26-latka z Zamościa. Michał Borowik jest nie tylko młodym, ale też doświadczonym kolekcjonerem, który przebojem wkroczył na salony wielkiego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o mieście, w którym nie ma sztuki

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 07:00
Ma 34 lata i jest jedną z najciekawszych polskich artystek młodego pokolenia. 3 lata temu Karolina Breguła ukończyła Łódzką Filmówkę, teraz do Łodzi powraca z wystawą "Centrum Wszystkiego" w Atlasie Sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Sztuki Nowoczesnej wystawi się u prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 15:11
Kultowy warszawski salon meblowy "Emilia" nie jest już na liście zabytków. Co w takim razie stanie się z muzeum, które z niego korzysta?
rozwiń zwiń