"Chmura Tuwima"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 09:00
18. października 2013 roku, punktualnie o godzinie 12.00 ustawiliście częstotliwość "Czwórki" w Waszych miastach i wystawiliście radia do okna...
Audio
  • Arkadiusz Jakubik i jego trzy obrazy Juliana Tuwima (Stacja Kultura/ Czwórka).
  • TuwiMiasto i inne wydarzenia Roku Juliana Tuwima (Czwórka/Kontrkultura)
Chmura Tuwima

W tym czasie  zagraliśmy utwór napisany specjalnie do tekstu Juliana Tuwima przez Rafała Malickiego (połowa dueto Mosquitoo) i Kasię Dereń (min. The Voice of Poland), a Arek Jakubik przeczytał kilka znakomitych tekstów łódzkiego poety. Tym sposobem wasze odbiorniki zamieniły się w jedno wielkie radio, które stworzyło nad Polską wielką chmurę eteru wypełnioną Tuwimem…

"Chmura Tuwima” to finał akcji TuwiMiasto, które  Czwórka Polskie Radio przygotowała wraz z Narodowym Instytutem Audiowizualnym z okazji Roku Tuwima.

Sięgając po TuwiMiasto odkryjecie na nowo jego utwory w zaskakujących i nowoczesnych interpretacjach młodych twórców.

W naszy wydawnictwie znajdziecie "Mieszkańców" wyczarowanych kreską Przemysława "Trusta” Truścińskiego, przeczytacie kilka "dorosłych Tuwimów" i poznacie tuwimowską Łódź. Do książeczki dołączymy płytę, na której nie zabraknie  głosu Juliana Tuwima z 1943 roku, prosto z podróży do Nowego Jorku oraz wybranych wierszy czytanych Przez aktora Arkadiusza Jakubika.

Zobaczcie klip i posłuchajcie piosenki napisanej przez Kasię Dereń i Rafała Malickiego do wiersza "Nie ma kraju", która otwiera bramy TuwiMiasta.

 

A wydawnictwo "TuwiMiasto" od 18 października do zdobycia na antenie Czwórki. Można je także otrzymać w prezencie, kupując dowolną książkę w największych salonach Empik w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Twórcy o Tuwimie:

Katarzyna Dereń - wokalistka: "Mam sentyment do wierszy Tuwima. Jeszcze z dzieciństwa. Jego wiersze z  biegiem lat nie tracą na świeżości i odnajduje w nich wartości, którymi  kieruje się w życiu".

Rafał Malicki - producent i kompozytor - lider duetu Mosqitoo: "Dziś czytam Tuwima do snu moim małym córeczkom, a za 20 lat  dziewczynki posłuchają i zrozumieją słowa piosenki, którą miałem zaszczyt skomponować do Jego wiersza. Bo Tuwim to taki poeta, który towarzyszy nam przez cale  życie".

/

 

Producentem TuwiMiasta jest Czwórka i Narodowy Instytut Audiowizualny

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak